zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom Rosy i Johna

Dom Rosy i Johna
Stary edwardiański dom na przedmieściach Londynu to azyl dla czteroosobowej rodziny. Domownicy uwielbiają czytać, więc nic dziwnego, że książki są tu wszędzie.
0
Dom Rosy i Johna

Kojarzycie szeregówki z przedmieść Londynu? Bliźniacze, wąskie domki jednorodzinne z cegły z ogródkami. Wyglądają uroczo, ale wnętrza to prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Wąska i wysoka przestrzeń, często bez dużej ilości światła. W Muswell Hill na przedmieściach Londynu jeden z typowych "terraced houses" zyskał nowe życie. Architekci z pracowni Zminkowksa De Boise Architects zajęli się parterem. Wcześniej ta część domu była bardzo ciemna i nieustawna.

W ruch poszły młoty i pozbyto się większości ścian, które dzieliły piętro na małe pomieszczenia - powstała wspólna przestrzeń: salon, bilbioteka, biuro i kuchnia płynnie się łączą.

Na podłodze pojawił się dębowy parkiet ułożony w jodełkę. Naturalna barwa drewna ociepla jasne wnętrze, a taka sama podłoga we wszystkich pomieszczeniach nadaje poczucie spójności. Parkiet pojawił się też na ścianie - wypełnia wnękę nad biurkiem i siedziskiem.

Centrum życia rodzinnego to minisalon, który umieszczono na podwyższeniu tuż przy typowym dla starych edwardiańskich domów wykuszu. Prowadzą do niego schody, które pełnią jednocześnie funkcję regału na książki. Regały rozlewają się też na przyległe ściany. Ich nowoczesna forma doskonale kontrastuje z oryginalnymi detalami - sztukaterią, stolarką okienną i żeliwnym kominkiem.

Tuż przy kominku znalazło się miejsce na czytelniczy kącik. Jest ciepło i przytulnie. Nad siedziskiem, by wykorzystać przestrzeń, umieszczono wiszącą szafkę z frontami o falującej formie.

Po przeciwnej stronie mieści się domowe biuro, schowane pomiędzy regałami na książki.

Kuchnia dzięki drewnianej podłodze wydaje się mniej sterylna. Białe fronty na wysoki połysk powiększają wnętrze i dodatkowo odbiają światło, dzięki czemu we wnętrzu jest jaśniej.

Projekt: Zminkowska De Boise Architects: Hanna Żminkowska, Richard De Boise (www.zdbarchitects.com)
Kiedy: 2013
Gdzie: Londyn
Zdjęcia: Tom Cronin (www.tomcronin.net)

 

 

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...