Dom w dawnej kaplicy

Dom w dawnej kaplicy
Położona w malowniczej angielskiej scenerii kaplica z 1880 roku przeszła gruntowną renowację i stała się… komfortowym nowoczesnym domem. By wygenerować dodatkowe piętro, zaprojektowano w nim praktyczną antresolę. Salon i kuchnię na parterze doświetlają oryginalne gotyckie okna.
0
Dom w dawnej kaplicy

Ceglana fasada została oczyszczona, a dach całkowicie wymieniony. W nowym umieszczono okna, które doświetlają piętro. Czerwone drzwi i framugi okien są inspirowane oryginalną kolorystyką.

 

 

W kuchni z jadalnią dominują belki sufitowe w oryginalnym wybarwieniu. Za ich tło służą wzorzyste kafle na tylnej ścianie, które wraz z zabudową wprowadzają do wnętrza rustykalny klimat.

 

 

Gotyckie okna są od wewnątrz zaopatrzone w urokliwe i praktyczne okiennice.

 

 

Część dzienna jest otwarta na kuchnię. W szerokim prześwicie zainstalowano pomysłowo stylową żeliwną kozę.

 

 

W salonie pomieszano elementy nowoczesne z klasycznymi i industrialnymi. Szarą ścianę zdobi mocny akcent w postaci pop-artowej kanwy.

 

 

Klasyczne drewniane schody prowadzą na dobudowane piętro. Przestrzeń pod nimi służy za miejsce do pracy.

 

 

Jedna z sypialni została urządzona na parterze. Łóżko z szufladami to dobry pomysł na przechowywanie w niewielkim pokoju.

 

 

Z wąskiej antresoli wchodzi się do kilku sypialni na piętrze.

 

 

Zabudowa wokół łóżka łączy funkcję garderoby i regału na bibeloty. Ciemne drewno na podłodze i ścianie ociepla wystrój. Do sypialni przylega niewielka łazienka.

 

 

Klasyczna cegiełka z białych kafli, żyrandol z kryształków i barokowa komoda pod umywalką tworzą w głównej łazience klimat pokoju kąpielowego w stylu retro. Wanna na lwich łapach otoczona zasłonką służy jednocześnie za kabinę prysznicową z nowoczesną deszczownicą.

 

 

Pasterskie łąki ciągnące się po horyzont to sielankowa sceneria tego niebanalnego domu.

 

 

Projekt: Evolution Design (www.evolution-design.info)

Zdjęcia: Chris Humpreys (www.chrishumphreys.net)
 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...