Duży może więcej

Duży może więcej
Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwości i ochotę na tworzenie domowej galerii, o czym często piszę.
0
Duży może więcej

źródło: corflot.com

Natłok obrazów nie musi wszystkim pasować, niektórzy wolą oszczędniej „atakować” ściany. I to też świetna opcja – tu możemy postawić na jeden obraz w dużym formacie, ale taki naprawdę mocny, który zwróci na siebie uwagę nie tylko rozmiarami, ale kolorem, ekspresją, kompozycją, a może tematyką. To rozwiązanie na dokończenie wnętrza, które zdecyduje o jego ostatecznym charakterze. Taki obraz spowoduje, że nawet mało ciekawe i banalne otoczenie, na które może jakoś zabrakło nam pomysłu, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki zamieni się w unikalne, interesujące i powalające (znajomych z nóg :-)). Duży konkretny obraz zagospodaruje całą przestrzeń – i dalszą robotę dekoracyjną mamy z głowy!

Gdzieś przeczytałam ciekawe spostrzeżenie, że małe obrazki w domu są jak pojedyncze ulubione piosenki, natomiast jeden duży obraz jest niczym wielka orkiestra symfoniczna grająca specjalnie dla Ciebie. Coś w tym jest… Zobaczcie poniższe przykłady:

źródło: bobedre.dk

źródło: sharedesign.com

źródło: sharedesign.com

źródło: The Design Files

źródło: living.corriere.it

źródło: scandi-anula.blogspot.com

źródło: desiretoinspire.com

Więcej na temat sztuki we wnętzrach na moim blogu SZTUKA NIE GRYZIE. Zapraszam.


Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...