zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Efektowne panele na ścianę

Efektowne panele na ścianę
To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą na ścianie czegoś więcej niż farba czy tapeta. Panele z lakierowanego MDF-u, tapicerowane albo z nowoczesnej pianki nie tylko nadają ozdobną fakturę. Mogą też pełnić bardziej praktyczne funkcje.
0
Efektowne panele na ścianę

PŁYNNE LINIE 

Falujące linie na ścianie wywołują ciekawy wizualnie efekt. Panele ułożono poziomo, dzięki czemu pokój się optycznie wydłużył. Jeśli pożądane jest wrażenie wyższego pokoju, panele należy położyć pionowo. W tym salonie rysunek „fal” dopełnia morskiego klimatu, obok kanapy nawiązującej do koloru morza i lamp w kształcie mew.

Kobaltowa sofa w salonie

  

W WYMIARZE 3D

Wystające elementy paneli użytych w tej aranżacji tworzą na ścianie trójwymiarową strukturę. W dodatku są one błyszczące i kontrastują z matowym tłem, co dodatkowo je uwypukla. Takie rozwiązanie świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz i wpisuje się w modny trend geometrycznych motywów we wnętrzu.

Schody w salonie

 

OZDOBA I OCHRONA 

Ciekawy wzór i miły w dotyku materiał. Takie cechy piankowych paneli dekoracyjnych zjednują sobie wielu miłośników. To świetne rozwiązanie, by ocieplić – dosłownie i w przenośni – ścianę przy łóżku. Do tego warto podkreślić ich właściwości akustyczne, co będzie miało znaczenie, jeśli sypialnia przylega np. do klatki schodowej. Ich kolory i wzory są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.  

Dekoracyjne panele ścienne w sypialni

 

MODUŁOWY OBRAZ

Z paneli piankowych można układać nie tylko zwarte konstrukcje, ale też dekorować ścianę pojedynczymi modułami. Heksagony, puzzle czy geometryczne figury… Co się komu podoba. Nad kanapą, łóżkiem, a może w przedpokoju? Puść wodze wyobraźni i układaj na ścianach niepowtarzalne wzory! 

Dekoracyjne panele w salonie

 

KOLOR NA PIERWSZYM PLANIE

Lakierowana płyta MDF – czy to matowa czy błyszcząca – świetnie nadaje się do dekoracji ścian. Jest łatwa w montażu, przykrywa wszelkie niedoskonałości ścian i łatwo za nią ukryć elementy instalacji. Do tego wnętrza wybrano taką w wyrazistym kolorze, ale nawet neutralnie biała będzie nadawała aranżacji charakter. 

Niebieska ściana w salonie

 

ELEGANCKIE PODZIAŁY

W poprzednim wnętrzu jednakowej szerokości płyty zamontowano na ścianie pionowo, uzyskując efekt jednolitej powierzchni. W tej sypialni postawiono na subtelną dekoracyjność ściany. Szersze płyty ułożone poziomo przedzielono węższymi. Linie podziałów nawiązują do prostych linii podstawy lampy i stolika nocnego. Jest elegancko i harmonijnie.

Sypialnia z beżowym łóżkiem tapicerowanym skórą

 

MIĘKKIE OPARCIE

Tapicerowane panele na całej ścianie przy łóżku nie tylko zdobią ścianę, ale też pełnią rolę zagłówka. Miękkie oparcie przydaje się, gdy lubimy czytać w łóżku, ale też izoluje od hałasów i zimnej ściany. Aksamitna tkanina i przeszycia tworzą strukturę miłą dla oka i w dotyku.

Tapicerowana ściana w sypialni

  

ŚCIANA DO PRZYTULANIA

O ile w sypialni tapicerowana ściana jest jak najbardziej oczywista, o tyle w łazience to ekstrawagancki pomysł. Ale godny podpatrzenia, jeśli chcemy brać kąpiel czy dokonywać upiększających zabiegów w przytulnej atmosferze domowego spa. Tak wykończone ściany sprawiają, że czujemy się nie jak w łazience, ale w luksusowym salonie.

Tapicerowana ściana w łazience

 

 

DOBRY WYBÓR

 

       

      

 

 

Przeczytaj także:

WSZYSTKO O DEKORACJACH ŚCIANY

NIEPOWTARZALNE DEKORACJE ŚCIENNE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...