zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Eklektyzm z Sao Paulo

Eklektyzm z Sao Paulo
Vintage, industrial i solidna dawka klasycznego designu razem mają się całkiem dobrze.
0
Eklektyzm z Sao Paulo

Miało być tak jak w latach 50. Ale nie chodziło o muzeum designu i rupieciarnię. Budynek znajduje się w Jardins - elegnackiej dzielnicy Sao Paulo. Wewnątrz zachowało się jeszcze sporo oryginalnych detali i sprzętów. Właścicielka bardzo chciała, by pozostały na swoim miejscu.

Ducha przeszłości wywołał architekt, Felipe Hess. Zastane elementy połączył z klasycznym designem i stylem indsutrialnym. 

 

Drugie życie dostał dębowy parkiet, który w nowej aranżacji pomalowano na czarno.To świetne tło dla stylowych mebli i kontrast do białych ścian.

Retro są nie tylko meble. Na podłodze w kuchni położono cementowe kafle kultowej brazylijskiej marki Della Piage, która działa nieprzerwanie od 1922 roku. Biało-turkusowy geometryczny wzór rozlewa się też na podłogę w holu - kafle "rozsiano" po parkiecie, dzięki czemu przejścia pomiędzy pomieszczeniami są bardziej nieutralne.

Odsłonięte instalacje, betonowe ściany i filary - elementy stylu indsutrailnego w towarzystwie stylowych mebli mają się całkiem nieźle.

Kuchnia została utrzymana w duchu budoniwctwa socjalnego lat 50. - murowana umywalka obłożona kaflami 15x15 wygląda bardziej jak wyjęta z zaplecza fabryki niż z eleganckiego apartamentu.

Właścicielka zgromadziła sporą kolekcję designu z drugiej połowy XX wieku: nad stołem wkuchni wisi klasyk duńskiego wzornictwa - lampa Semi marki Fog and Mørup. W kolekcji znalazło się też krzesło RAR zaprojektowane przez małżeństwo Eamsów oraz projekty Joe Colombo i Alexandra Girarda.

Płytki w łazience zostały pomalowane na różowo - na taki sam kolor, jak w domu babci właścicielki. By nie było zbyt landrynkowo, atmosferę złagodził betonowy blat przy umywalce.

Z salonu można wyjść na patio - to miejski azyl właścicielki. Od wśibskich spojrzeń został odgrodzony czarną blachą falistą. Nowoczesnym fotelom towarzyszy stół wykonany z niereguralnego kawałka drewna.

Projekt: Felipe Hess (www.felipehess.com)
Gdzie: Sao Paulo
Kiedy: 2012
Ile metrów: 145 m2
Zdjęcia: Filippo Bamberghi


 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...