Etno na Brooklynie

Etno na Brooklynie
Chloé przez kilka miesięcy w roku jeździ po świecie. Dla nowojorskiej sieci sklepów Matta przywozi unikatowe rzeczy z Meksyku, Tajlandii, Kambodży czy Indii. Z każdą podróżą zyskuje też jej własne mieszkanie na Brooklynie.
0
Etno na Brooklynie

Chloé mieszka w apartamencie, który należał do XVIII-wiecznego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta. Ale wprowadziła do niego swój meksykański temperament i charakterystyczną feerię barw. Pomarańczowe sofa, poduszki i motywy tygrysów bengalskich na ręcznie tkanym dywanie sprawiają, że salon emanuje energią.

 

 

 

Dla zrównoważenia egzotycznych motywów w strefie wypoczynkowej, jadalnia ma stonowany wystrój. Przy nowoczesnym stole ze szklanym blatem stanęły klasyki designu – krzesła Series 7, projektu Arne Jacobsena – fornirowane jasnym drewnem. Zamiast wieszać zasłony, parapety wielkich okien właścicielka zastawiła licznymi roślinami doniczkowymi, które tworzą klimat minidżungli.

 

 

Marokańskie, bogato zdobione stoliki to tylko niektóre ze zdobyczy Chloé. W jej mieszkaniu mają dodatkowe praktyczne zastosowanie – służą jako malownicze kwietniki. Urocza metalowa półka z frędzlami stała się miejscem ekspozycji subtelnej porcelany.

 

 

W sypialni marokańskie stoliki pełnią rolę szafki nocnej i toaletki. Proste drewniane łóżko z praktycznymi szufladami nabrało kolorów dzięki narzucie i poduszkom w etniczne wzory. W oknach wiszą zasłony ozdobione haftowanymi bordiurami.

 

 

Kolonialna bieliźniarka wydziela w sypialni zaciszny kącik, w którym Chloé zorganizowała sobie domowe biuro. Do prostego nowoczesnego biurka dostawiła elegancki tapicerowany fotel. Pudeł na kapelusze celowo nie schowała – służą za dekorację wnętrza.

 

 

Garderobę pani domu przechowuje w dwóch szafach wnękowych ze stylowymi frontami. Przestrzeń nad nimi zabudowano dodatkowo praktycznymi pawlaczami otwieranymi na docisk. Niebanalnie prezentują się one w towarzystwie rustykalnej zielonej szafki i vintage’owej lampy.

 

 

Druga sypialnia jest nie mniej barwna niż pierwsza. Makatka w kwiaty, zawieszona na ścianie imituje wezgłowie łóżka. Folkowe wzory ciekawie komponują się z geometrycznym deseniem na narzucie i indyjskimi słoniami na poduszkach.

 

 

W wąziutkim przedsionku przy sypialni nie dało się postawić żadnego mebla. Za to Chloé zmieniła jego ściany w bardzo osobistą galerię. Składa się ona z przywiezionych z podroży obrazków, zrobionych w różnych zakątkach świata fotografii oraz kolażu prywatnych zdjęć z narzeczonym Frederikiem.

 

 

Źródło: Petits Papiers (http://petitpapier.typepad.com

Zdjęcia: Anne-Claire Rohé (www.anneclairerohe.com)

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...