Fajowe dwupokojowe

Fajowe dwupokojowe
Przedstawiam zdjęcia z realizacji Obozowa. W ramach pracowni Borysewicz i Munzar zaprojektowałyśmy dwa małe mieszkania, które od początku były przeznaczone na wynajem.
0
Fajowe dwupokojowe

Dziś większe z nich, 43-metrowe dwupokojowe: ma wydzieloną wygodna kuchnię, maleńką sypialnię (ale jednak!), łazienkę ze schowkiem gospodarczym i mały balkon.

Jeżeli chodzi o rozwiązania projektowe to obyło się bez fajerwerków, miało być szybko, prosto, uniwersalnie i możliwie tanio (ale nie krótkowzrocznie). W kolejnych postach planuję podzielić się naszym roboczym dokumentem, na którym nanosiłyśmy swoje przemyślenia na temat tego, w co warto zainwestować, a na czym można zaoszczędzić bez strat moralnych. Projektowanie mieszkania, które już od początku jest przeznaczone na wynajem, kieruje się innymi zasadami. Priorytetem jest oczywiście opłacalność, trwałość, starzenie materiałów, możliwość personalizacji wnętrza itd. Ale o tym kiedy indziej.

Część mebli pochodzi z granatowego sklepu, pierwsza literka I, ostatnia A, a część została wykonana na zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza. Tapety pochodzą z marketów budowlanych, a płytki albo z polskich fabryk, albo ze stanów magazynowych, oświetlenie albo z marketów albo ze Szwecji.

W funkcji wisienki na torcie wystąpiły małe grafiki w prostych białych ramkach. To element, który ładnie wygląda na dzień dobry, ale łatwo go wymienić po wynajęciu, moszcząc się po swojemu. To pole do personalizowania wnętrza bez wbijania gwoździ, punkt  zapalny na linii  właściciel-najemca.

Naszą intencją było oddanie przyszłym (nieznanym) lokatorom mieszkania dość neutralnego, ale nie zimnego. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć dobrą bazę pod przytulne mieszkanie, w którym będzie się chciało zostać na dłużej.

Projekt: Borysewicz i Munzar foto: Grzegorz Sobolewski

Zapraszam również na mój blog Fuel Design.

 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...