Fińska prostota

Fińska prostota
Dla Finów ważna jest tradycja i kontakt z naturą. W mieszkaniu blogerki Kotipalapeli nie brakuje żadnego z tych elementów. Naturalne materiały i stare meble znalezione ma pchlich targach tworzą ciepłą, domową atmosferę.
0
Fińska prostota

Czego zazdrościmy Finom? Reformy szkolnictwa, języka, którego nikt nie rozumie, słonej lukrecji i wrodzonego wyczucia estetyki. Fińskie wzornictwo jest proste i nie boi się nawiązań do tradycji. Wszystko bez efektu przaśnej cepelii.

Kotipalapeli, czyli Rilla Tervonen, to blogerka z Finlandii. Pisze o zwykłym życiu, ale jakim ładnym! Meble znalezione na pchlich targach przerabia i odnawia. W jej mieszkaniu nie brakuje też własnoręcznie wykonanych dekoracji i sprytnych rozwiązań. Poza tym szyje, robi na drutach i uwielbia gotować.

 

Krzesła i stół w różnych kolorach tworzą eklektyczną zbieraninę.

Biało-niebieska ceramika i talerze na ścianie to ozdoba otwartej na salon kuchni.

Kuchnia to zgrabne połączenie stylu skandynawskiego i industrialnego. Nad blatem zacierany betonowy tynk i klasyczne białe płytki 10x10. Prosta biała zabudowa dolnych szaf i wiszące lampy na kablach to skandynawski "must have".

W salonie zdecydowanie na plus tapeta w czarno-biały, graficzny wzór i okrągła półka na opał.

Boazeria na sposób skandynawski - wystarczy przemalować na biało.

Lamperia z pazurem - zamiast prostej linii zygzak. Efektowny trik, który ożywi każdy dziecięcy pokój.

W fińskim domu musi być sauna. Tu utrzymana w takiej samej stylistyce, jak pozostałe wnętrza. Biel i antracytowa czerń to ponadczasowe połączenie.

Kilka sposobów na wieszak - drewniane gałki umocowane w ścianie, wieszak na łańcuchu zwisający z sufitu lub wolno stojąca konstrukcja z miedzianych rurek.

Więcej zdjęć znajdziecie na blogu Kotipalapeli >>  


 

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...