Gorący design czyli przegląd dekoracyjnych grzejników

Gorący design czyli przegląd dekoracyjnych grzejników
Era mało estetycznych grzejników jest daleko za nami. Niektóre ze współczesnych modeli są tak efektowne, że można je nazwać dziełami sztuki użytkowej. Prezentujemy kilka z nich... na rozgrzewkę!
0
Gorący design czyli przegląd dekoracyjnych grzejników

DYSKRETNY PANEL

Gładka biała płyta grzejnika wtapia się dyskretnie w tło ściany i nie odwraca uwagi od stylowego wystroju wnętrza. To świetne rozwiązanie zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Termostat jest umieszczony w dolnej części, więc prawie go nie widać. Gabaryty i moc grzejnika należy dobrać do kubatury wnętrza i funkcji, jaką będzie w pomieszczeniu spełniał. Wtedy mamy pewność, że będzie efektywnym źródłem ciepła.

Toaletka w sypialni

 

ELEGANCKI ZE SZKŁA

Czarna tafla szkła w połączeniu z chromowanym metalem wygląda bardzo biżuteryjnie, a do tego odbija otoczenie niemal jak lustro. Szkło bardzo dobrze kumuluje i utrzymuje ciepło, więc jeszcze długi czas po wyłączeniu taki grzejnik będzie je emitował. Pionowo umieszczony drążek może służyć jako wieszak na ręcznik. Ten nowoczesny grzejnik ciekawie wkomponowano we wnętrze wykończone belkami drewna z ozdobnym rzeźbieniem w zakopiańskim stylu.  

Designerski grzejnik

 

W MODNYM ZŁOCIE

Czarna ceglana struktura w industrialnym klimacie, a na jej tle – grzejnik w modnym złotym kolorze, szykowny jak go pożyczono z pałacu. Takie przekorne zestawienie jest bardzo spektakularne. I chociaż kaloryfer to tradycyjna drabinka, na której można suszyć ręczniki, eleganckie galwanizowane wykończenie zmieniło jej charakter. Pod jego kolor dobrano też baterię przy umywalce i wannową. Ten eklektyzm jest bardzo rozgrzewający!

Czarna cegła w łazience

 

W EKSTRAWAGANCKIM KOLORZE

O tym, że jeden barwny akcent potrafi odmienić wnętrze, nie trzeba dyskutować. To fakt. I ten fakt stwierdzamy również w prezentowanej kuchni. Fioletowy pionowy grzejnik na tle stonowanej tapety wywołuje istny zachwyt. Żółta dekoracyjna figurka na parapecie to dla niego żadna konkurencja. On skupia całą uwagę. Jeśli chodzi o formę, przypomina trochę żeberka żeliwnych modeli sprzed lat, ale w nowoczesnej pionowej wersji.

Kolorowy grzejnik w kuchni

 

   

 

 

 

NIETYPOWA DRABINKA

Drabinkowe grzejniki to najczęściej wybierana opcja do łazienki. A to dlatego, że łączą funkcję grzania z funkcją suszenia, bo łatwo na nich rozwiesić mokre ręczniki. Designerska drabinka ze zdjęcia jest niebanalna, bo ma asymetrycznie rozmieszczone drążki. To nadaje jej bardziej nowoczesny charakter. Warto dodać, że taki lakierowany grzejnik może mieć nawet o 30% większą moc niż miałby chromowany model tej samej wielkości.

Łazienka w stylu loft

 

W INDUSTRIALNYM STYLU

Forma spirali nawiniętej na rurę mimowolnie kojarzy się z przemysłowym wnętrzem. To właśnie stamtąd tego typu grzejniki trafiły na salony i do współczesnych łazienek. Producenci oferują je w szerokiej gamie kolorów, co odbiera im typowo industrialny charakter, a do tego daje spore pole do dekoratorskich popisów. Grzejnik o takiej formie jest nie tylko efektowny, ale też bardzo wydajny. Daje też wiele możliwości zainstalowania – pionowo lub poziomo na ścianie, na podłodze, a niekiedy nawet może być zamocowany do stropu. 

Industrialna jadalnia

 

O CIEKAWEJ STRUKTURZE

Designerski grzejnik to nie tylko ciekawy kształt, ale, jak widać, również struktura. Ten z salonu poniżej ma ciekawą plecioną fakturę, dzięki której przypomina bardziej ścienną dekorację niż kaloryfer. Tym bardziej że wyeksponowano go na tle kontrastowej czarnej ściany. Jest nie za duży, więc prawdopodobnie pełni funkcję dogrzewania pomieszczenia. Może być uzupełnieniem ogrzewania podłogowego lub grzejników kanałowych.

Salon z szarym narożnikiem

 

GRZEJNIK MINIMALISTYCZNY

We współczesnych wnętrzach coraz rzadziej można spotkać płytowy grzejnik umieszczony tuż pod oknem. W nowoczesnych apartamentach okna to często przeszklenia sięgające podłogi, jak to widać na przykładzie wnętrza ze zdjęcia. Wykorzystano tu skrawek ściany, którą i tak trudno byłoby zagospodarować inaczej. Pionowy grzejnik z równolegle ułożonych rurek jest minimalistyczny, ale bardzo estetyczny. Idealnie wpisał się w przestrzeń i wyraźnie zaznacza w niej swoją obecność.

Kącik jadalniany w kuchni

 

   

 

   

 

 

Odwiedź naszą sekcję JAKI GRZEJNIK ŁAZIENKOWY WYBRAĆ?

Przeczytaj także:

OZDOBNY GRZEJNIK W SALONIE

OZDOBNY GRZEJNIK W ŁAZIENCE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...