Heksagonalne kafle we wnętrzu

Heksagonalne kafle we wnętrzu
Robią prawdziwą furorę we wnętrzach. Sześciokątne płytki to podstawa naprawdę ciekawej aranżacji. Pobaw się z nami w taką stylową geometrię!
0
Heksagonalne kafle we wnętrzu

Posadzka z heksagonalnych kafli w przedpokoju

 

EFEKTOWNA PODŁOGA

Świetnie wyglądają na podłodze tego przedpokoju. Zestawienie dwóch kolorów dało możliwość utworzenia prostego, ale efektownego wzoru. Właściwie ta posadzka wygląda jakby została przykryta dywanem z ozdobną bordiurą. Świetny patent do łatwego odwzorowania u siebie! A dobór kolorów to już indywidualna sprawa.

Heksagonalne kafle w przedpokoju

 

STYL RETRO

Heksagonalne kafle w przedpokoju powyżej są ceramiczne. A co powiecie na wersję cementową? Takie kafle wykonuje się ręcznie, przy użyciu specjalnych form. Dlatego są droższe od standardowych. Ale za to jaki mają styl! Niepowtarzalny klimat retro w domowym biurze poniżej powstał właśnie dzięki takim płytkom w trzech kolorach. Do tego betonowa ściana, stół na toczonych nogach, miks krzeseł i niebanalne wnętrze gotowe!

Pokój biurowy z mozaiką kafli na podłodze

 

ŁADNA ŚCIANA

Heksagony wcale nie muszą być kolorowe. Minimalistyczne białe kafle też robią wrażenie. Dzięki subtelnej jasnoszarej fudze tworzą na ścianie strukturę plastra miodu. Glazura sama w sobie wygląda bardzo przyjemnie dla oka i naturalnie prezentuje się w towarzystwie drewna. Choć płytki heksagonalne są droższe od zwykłych, nie żałujmy na ich zakup. Na jedną ścianę nie trzeba ich bardzo dużo, a dla końcowego rezultatu naprawę warto wydać więcej.

Heksagonalne kafle w łazience

 

 KLASYCZNY UROK

W tym stylowym wnętrzu heksagony z powodzeniem zastąpiły typową czarno-białą szachownicę posadzki. Fajnie, że ciemne kafle dobrano pod kolor czarnych frontów szafek – dzięki temu panuje harmonia. Taką podłogę, ze względu na jej estetykę, można też położyć w salonie połączonym z aneksem. Gdy posadzka będzie jednolita, zyskamy dodatkowo wrażenie większej przestrzeni.

 

Kamienne blaty w kuchni

 

 NA ŚCIANIE I PODŁODZE

Oprócz dużych kafli, na rynku dostępne są heksagonalne mozaiki. Świetny efekt daje zestawienie kafelków różnych formatów jak w aranżacji tej łazienki. W tym wnętrzu uwagę zwracają dodatkowo kontrasty. Mozaika na posadzce jest wielobarwna (kilka odcieni szarości) i matowa, a glazura heksagonalna na ścianie szkliwiona i w jednolitym szarym kolorze. Takie niuanse potęgują dekoracyjny wydźwięk całości.

Heksagonalne kafle w łazience

 

 

Heksagonalne kafle mogą być gładkie lub we wzorki. Te ostatnie warto dobrze przemyśleć, bo zdominują przestrzeń. Świetnie nadają się do minimalistycznego wnętrza z prostymi bryłami mebli. Spróbujcie sami!

 

       

 

         

 

 

Przeczytaj także:

PŁYTKI PODŁOGOWE, KTÓRE KOCHAM

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...