zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Industrialne wnętrze gdańskiej knajpy

Industrialne wnętrze gdańskiej knajpy
Lada dzień rozpocznie się sezon na zaksztuszenia ośćmi, dmuchanie materaca, lizanie znaczków i kawkowanie w ogródkach. Kogo stać na najdroższe i najzimniejsze morze w okolicy niech koniecznie zawita do Drukarni w Gdańsku.
0
Industrialne wnętrze gdańskiej knajpy

Knajpa mieści się na wysokim parterze kamienicy na Mariackiej, ma charakterystyczne dla Gdańska przedproże, gigantyczne okna i industrialny wystrój. W normalnych warunkach ulewa mi się już styl industrialny i bełkot o loftach, choć najbliższy prawdziwy loft znajduje się chyba w Żyrardowie. Ale tu na serio była drukarnia, co potwierdzone przez współwłaścicieli (i projektantów zarazem), zupełnie wystarcza mi za powód.

Drukarnia pełna jest dekoratorskich smaczków, które z uśmiechem dostrzeże każdy grafik zaangażowany w spór font czy czcionka. Stoliki z ukochanej przeze mnie sklejki pomalowane są w duże, proste litery.

Lampa nad barem zrobiona z desek podwieszonych szerokim rzemieniem do stalowej konstrukcji antresoli:

Natynkowe instalacje, fabryczne lampy, oblicowanie blachą i zbrojone szkło – no wszystko to już było i trochę się przejadło, ale z jakiegoś powodu akurat tu wygląda po prostu świetnie i nie nachalnie.

Jeżeli szukasz miejsca na świecie, gdzie można w spokoju nad filiżanką kawy zajrzeć w głąb siebie aby ostatecznie rozwiązać kwestię RGB czy CMYK, to już je znalazłeś.

Zdjęcia: Rafał Kołsut, za zgodą autorki projektu

Po więcej moich wpisów zapraszm tu >>

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...