Jadalnia z pomysłem

Jadalnia z pomysłem
Duży stół, odpowiednie oświetlenie, wygodne krzesła… Do tych podstawowych kryteriów dorzucamy jeszcze dobry pomysł. Z nim jadalnia niewątpliwie zyska smak!
0
Jadalnia z pomysłem

Z RUSTYKALNYM STOŁEM

Siermiężny nieociosany stół z drewna jest prawdziwym zjawiskiem w tym wnętrzu. Do kompletu dano mu nowoczesne krzesła z tworzywa i stali. Co za efektowna przekora! Wielki bawełniany dywan rozłożony w niemal całej strefie jadalni tworzy przytulną aurę. Podobnie jak lampy z kloszami z marszczonej tkaniny. Światło miękko spływa na blat i w połączeniu z blaskiem świec tworzy idealny nastrój. Idealny zarówno na kolację we dwoje, jak i biesiadę z całą rodziną czy grupą przyjaciół.  

Eklektyczna jadalnia

 

MINIMALISTYCZNIE Z ŁAWKAMI

Długie ławy to praktyczna alternatywa dla krzeseł. Pomieszczą więcej osób, a zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Pomysł w tej jadalni podoba nam się nie tylko dlatego, że jest prosty i wprowadza poczucie ładu oraz harmonii, ale też świetnie koresponduje z widokiem za oknem. Naturalne piękno drewna zawsze się obroni, a we wnętrzu tak minimalistycznym jak to, nabiera innego wymiaru, wręcz wyrazistości. Poduszki na ławkach polecamy dla urozmaicenia aranżacji i dla zwiększenia wygody siedzisk.

Jadalnia w wykuszu

 

WYSMAKOWANY EKLEKTYZM

Stylowy wiekowy stół, a przy nim… No właśnie. Mieszanka krzeseł robi cały efekt w tej jadalni. Każdy model inny, w innym odcieniu drewna, a jak się okazuje razem tworzą intrygujący komplet. Nie mniej intrygujące jest tło, jakie dla mebli tworzy grafitowa ściana. Zaskoczeniem mogą się wydawać jedynie lampy-żarówki na kablach. Ale może to dobrze, że są tak skromne, bo dzięki temu cały splendor spoczywa na tym, co oświetlają.  

Grafitowa ściana w salonie

 

CAŁA W BIELI

Cóż za uroczy zimowy krajobraz! W tej jadalni wszystko wygląda, jakby zostało przysypane śniegiem. Nawet dekoracyjny konar, który służy za stelaż lampy, pomalowano farbą w sprayu, by wpisał się w monochromatyczny wystrój. Krzesła mają różne formy i kształty oparć, ale jednolita farba nadała im znamiona kompletu. Wszystko jest tu proste, ale robi wrażenie. Tak jak lustro wtopione w betonową ścianę. Pod nim stoi drugi stół, ale ma złożone blaty. Świetny pomysł dla osób, które często miewają dużo gości. 

Biała jadalnia

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

    

 

Z ŻYWĄ ZIELENIĄ

W tej nowoczesnej jadalni nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie zieleń, a dokładnie zioła, wyrastające prosto z… blatu stołu. Mebel zaprojektowano specjalnie do tego wnętrza, więc można było dokładnie zaplanować, ile powierzchni ma zajmować zagłębienie na ziemię. Pomysł pokazuje nowatorskie podejście do projektowania, z naciskiem na funkcjonalność. Bo czy może być coś bardziej praktycznego niż bazylia czy tymianek rosnące na wyciągnięcie ręki?

Lustro na całą ścianę

 

OPTYCZNIE WIĘCEJ PRZESTRZENI

Meble i sprzęty o zaoblonych kształtach optycznie wydają się zajmować znacznie mniej miejsca. Widać to na przykładzie tej jadalni. Owalny stół jest olbrzymi, a jednak z gracją i lekkością prezentuje się we wnętrzu. Krzesła na jednej nodze to również świetny pomysł, zwłaszcza że w dodatku harmonizują z postawą stołu. I te olbrzymie lampy! Rozmiar idealnie dopasowano do wielkości blatu, bo powinien być dobrze oświetlony. Ważna jest też odległość opraw od niego. Bo lampy nie mogą oślepiać biesiadników.

Światło w jadalni

 

NA PODEŚCIE

I jeszcze jedna propozycja, która przypadła nam do gustu. Jadalnia znajduje się w obrębie salonu, ale jest umownie oddzielona od strefy wypoczynkowej. A to za sprawą podestu ze schodkami, który w dodatku otoczony jest dużymi przeszkleniami. Zapewniają one poczucie przestrzeni i wypełniają jadalnię dużą ilością światła dziennego. Jeśli chodzi o stół i krzesła, postawiono na efektowny kontrast. Prosty nowoczesny stół z drewna kontra krzesła z tworzywa, o stylowych ażurowych oparciach. Oryginalnie i smacznie!

Podest w salonie

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

    

 

 

Przeczytaj także:

METAMORFOZA JADALNI

MOJA JADALNIA, PRZED I PO

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...