Jak ciekawie zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Jak ciekawie zagospodarować przestrzeń pod schodami?
Miejsce pod schodami na piętro lub antresolę to świetne pole do popisu. Można zyskać więcej schowków, można urządzić kącik do pracy, a nawet aneks kuchenny. Oto kilka propozycji, jak zaaranżować ten skrawek przestrzeni.
0
Jak ciekawie zagospodarować przestrzeń pod schodami?

SCHODY NA MEBLU

Regał i dywanowe schody wsparte na jego konstrukcji stanowią integralną całość. Wykonane z ciemnego drewna prezentują się elegancko i dostojnie. Ale też nie od razu rzucają się w oczy. Taka dyskretna aranżacja salonu to świetny sposób na efektywne wykorzystanie miejsca nawet na małym metrażu. Otwarte półki na książki i dekoracyjne bibeloty dodały meblowi lekkości.

Antresola w salonie

 

KUCHNIA POD SCHODAMI

A właściwie za schodami. Ciekawie wykorzystano tu przestrzeń. Ażurowe białe schody wtapiają się w tło ściany. Sprzęty i meble kuchenne umieszczono tak, żeby wizualnie nie kolidowały ze stopniami. To ma duże znaczenie dla estetyki przestrzeni. Dobrze, że schody są nieco odsunięte od ściany, bo dzięki temu nie znajdują się bezpośrednio nad blatem roboczym.

 

Biały przedpokój

 

DYSKRETNE SCHOWKI

Konstrukcja schodów i białe fronty schowków pod nimi tworzą niemal jednolitą gładką płaszczyznę. Warto zauważyć, że schowki mają postać wysuwanych szafek typu cargo, bo od spodu zamontowano do nich malutkie kółka. To naprawdę praktyczne miejsce do przechowywania obuwia i sezonowych rzeczy, na przykład sprzętu sportowego czy zimowej odzieży.

Kaflowy piec w kuchni  

 

DOBRY WYBÓR

      

 

      

 

 MIEJSCE NA ROWER

W tym nowoczesnym apartamencie znaleziono inną rolę dla przestrzeni pod schodami. Okazuje się, że to idealne miejsce do przechowywania roweru. Stylowy miejski pojazd świetnie wpisał się w stylistykę wnętrza z elegancką stalową barierką. Takie niezabudowane schody, w dodatku o ażurowej konstrukcji, pozwalają na swobodny przepływ światła, co jest duży plusem dla przestrzeni mieszkania.

Schowek na rower pod schodami 

 

DYSKRETNA SPIŻARNIA

Oto kolejny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami. Ponieważ zlokalizowane są one obok otwartego aneksu kuchennego, zaprojektowano pod nimi podręczną spiżarnię. Wszelkie zapasy żywności czy rzadziej używane naczynia i akcesoria wylądowały w dyskretnie schowanej strefie. Ponieważ schody są murowane, w spiżarni panuje przyjemny chłód, idealny do przechowywania niektórych produktów.

Minimalistyczna biała kuchnia 

 

MIEJSCE DO PRACY

Na schodach na antresolę zwykle nie panuje duży ruch, więc można z powodzeniem urządzić po nimi zaciszny kącik do pracy. Tutaj postawiono na kolor przewodni, jakim jest biel, dzięki czemu powstała spójna i lekka aranżacja. Schody, biurko i półki są tylko tłem, a tym, co buduje styl i klimat tego minianeksu biurowego, są wyraziste dodatki.  

Miejsce do pracy pod schodami 

 

KĄCIK MELOMANA

W tym eklektycznym salonie ze smakiem zestawiono industrialne schody ze stylowymi dywanem i konsolą. Mebel na zgrabnych nóżkach stał się podstawą urządzenia kącika muzycznego ze starym adapterem i płytami winylowymi. To bardzo reprezentacyjna aranżacja. Wyposażono ją dodatkowo w kinkiet na klipsie, który wieczorową porą tworzy miły nastrój, w sam raz do słuchania dobrej muzyki.

Konsola pod schodami

 

 DOBRY WYBÓR

      

 

       

 

 

Przeczytaj także:

SCHOWKI POD SCHODAMI

KĄCIK WYPOCZYNKOWY POD SCHODAMI 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...