Jak dobrać odpowiedni rozmiar dywanu?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar dywanu?
Często występującym kłopotem w naszych domach jest źle dobrany dywan. I nie mówię tu jedynie o samej jakości włókien czy kolorze, ale o podstawowym problemie, jakim jest wielkość i prawidłowe położenie dywanu czy chodnika. I na tym się dziś skupimy.
0
Jak dobrać odpowiedni rozmiar dywanu?

Dywan nie musi pokrywać podłogi całego pomieszczenia, ale nie może być również zbyt mały.

Jeśli wybieramy wielkość dywanu do salonu/livingroomu, gdzie główne skrzypce gra kanapa, to właśnie ten mebel wyznacza nam właściwy rozmiar dywanu. Powinien mieścić zarówno kanapę, jak i boczne stoliki czy lampy oraz stolik kawowy i pozostałe miejsca siedzące wokół niego. Dywan powinniśmy wsunąć pod kanapę na co najmniej 2/3 głębokości siedziska. Jeśli w pokoju znajdują się również fotele, krzesła czy pufy i znajdują się w obrębie dywanu, również powinny stać na dywanie w co najmniej 2/3 swojego rozmiaru.

W jadalni dywan powinien być wystarczająco duży, aby mieścił stół i wszystkie krzesła, nawet lekko odsunięte. Jeśli nie wszystkie nogi krzesła będą stały na dywanie, siedzący będą odczuwali brak stabilności i dyskomfort. Tu obok elementu estetycznego ważny jest aspekt funkcjonalny.

W obu przypadkach zbyt mały dywan może wyglądać kuriozalnie, a zbyt duży może przytłaczać przestrzeń, zabierając każdy wolny centymetr podłogi.

Dywany wprowadzają przytulny charakter do wnętrza. Szeroka oferta zaspokoi potrzeby i wymagania najbardziej wybrednych klientów. Obecnie najmodniejsze są dywany w stylu vintage i patchworki. W obu rodzajach włókna celowo są postarzane lub tkane tak, aby wyglądały na lekko podniszczone. Do wyboru mamy dywany z długim lub krótkim włosiem, bardziej miękkie lub tkane na płasko cienkie maty. Piękne są również dywany z  wełny i sznurka.

Zapraszam również na mój blog Interiors Design.


Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...