Jak efektownie ozdobić ścianę tapetą

Jak efektownie ozdobić ścianę tapetą
Położyć ją na wszystkich ścianach, a może zaakcentować tylko jedną? Wybrać wyrazisty wzór czy stonowaną fakturę? Prezentujemy sześć pomysłów, jak ciekawie użyć tapety we wnętrzu.
0
Jak efektownie ozdobić ścianę tapetą

SPOSÓB 1.

Jedna ściana wyróżniona odpowiednio dobraną tapetą to świetne tło dla mebli i dodatków. W tej aranżacji elegancka czerń kontrastuje z białymi kubikami bez uchwytów. Tapeta jest wprawdzie jednokolorowa, ale efektownego wyglądu dodaje jej tłoczony wzór.

Popartowy salon

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA LUXURY
2. TAPETA PEPITKA
3. TAPETA FLORA

 

SPOSÓB 2.

Wytapetowanie wszystkich ścian to najbardziej klasyczny sposób. Wzór za to niekoniecznie musi być klasyczny. Warto go jednak dobrać tak, by poprawić wygląd czy proporcje wnętrza. Pastelowa tapeta na przykład rozświetli ciemne pomieszczenie, a prążkowana optycznie doda wysokości niskiemu.  

Biała podłoga w salonie

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA JACK 'N ROSE
2. TAPETA JACK 'N ROSE
3. TAPETA BOUTIQUE

 

SPOSÓB 3.

Dla tych, co nie lubią monotonni, mamy inne rozwiązanie. Połączenie dwóch różnych wzorów na sąsiednich ścianach sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju. Jedyny warunek - wzory muszą być spójne kolorystycznie.  

Różowy dziecięcy pokój

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA CHUSTECZKI
2. TAPETA JACK 'N ROSE
3. TAPETA LUXURY
4. TAPETA OWL

 

SPOSÓB 4.

Wnęka to wdzięczny element architektoniczny, w sam raz do ozdobienia tapetą. Wystarczy jedna rolka, by uzyskać atrakcyjny efekt. Jeśli chcemy wykończyć nią kącik telewizyjny jak w tym wnętrzu, dobierzmy wyrazisty deseń, który będzie maskował ekran telewizora. 

 Tapeta we wnęce

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA OSLO
2. TAPETA VEROLI PASY
3. TAPETA OSLO

 

SPOSÓB 5.

Pokryte tapetą ściana i drzwi to pomysł wart skopiowania, zwłaszcza gdy chcemy pozbyć się widoku niezbyt atrakcyjnego skrzydła. Dodatkową zaletą jest wrażenie większej przestrzeni, dzięki uzyskaniu niemal jednolitej powierzchni. W tym pomieszczeniu użyto wzoru imitującego bieloną cegłę, dla której ciekawą alternatywą może być struktura cegiełki z kafli typu subway.

Imitacja cegły

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA CEGŁA
2. TAPETA OK-6
3. TAPETA KAFLE

 

SPOSÓB 6.

Skos i ściankę kolankową ozdobiono tapetą w elegancki pałacowy deseń. Dzięki temu uzyskano przytulny efekt baldachimu nad łóżkiem. Przy okazji też skośna ściana mniej rzuca się w oczy. 

Łóżko pod skosem

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA CLASS MINI
2. TAPETA ELEGANCE
3. TAPETA PARIS

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...