Jak wybrać wygodny fotel na balkon lub taras?

Jak wybrać wygodny fotel na balkon lub taras?
Liczą się forma, tworzywo, dodatkowe funkcje. Dzięki trafnemu wyborowi foteli na taras czy balkon dobrze wykorzystamy przestrzeń i dostępne środki. Pomóc może kilka przydatnych sugestii i ładnych inspiracji.
0
Jak wybrać wygodny fotel na balkon lub taras?

Z FUNKCJĄ SKŁADANIA

Jeśli balkon jest mały albo jak na tym zdjęciu – wąski, warto zdecydować się na meble lub jeden mebel składany. Takie modele zwykle wyglądają zgrabnie i są wykonane z lekkich materiałów ułatwiających przenoszenie, na przykład z aluminium i tkaniny. Może nie są specjalnie stylowe, ale łatwo dodać im uroku ładną poduszką lub pledem przewieszonym przez oparcie czy podłokietnik. Przewaga funkcjonalności nad formą jest w pełni uzasadniona.

Podłoga z podestów 

 

KLASYCZNA WYGODA

Rattanowe siedziska o klasycznej formie to wybór świetny z racji naprawdę wysokiego komfortu, jaki zapewniają. Takie w uroczej bieli i wyściełane poduszkami nasuwają skojarzenia z prowansalską czy skandynawską werandą. W dodatku są wizualnie lekkie i nadają się nawet na mały balkon. Rattan to jednak materiał naturalny, który wymaga specjalnej konserwacji i przechowywania zimą. Warto to uwzględnić przed zakupem.

Romantyczna weranda

 

AŻUROWE SIEDZISKO

Nóżki z prętów i wyplatane siedzisko to opcja dla osób lubiących niebanalne formy, a jednocześnie zwiewność i finezję. Taki fotel jak na tym nowoczesnym balkonie może po sezonie stać w pokoju dziennym czy w sypialni. Nie będzie więc problemu z przezimowaniem. Jeśli chodzi o plecionkę, jest wykonana z wytrzymałego tworzywa, które może mieć różne kolory. Mebel łączy więc wygodę z efektownym wyglądem.

Domowe biuro z wyjściem na taras 

 

WIKLINA W NOWOCZESNYM WYDANIU

Trochę jak kosz plażowy, trochę jak klubowe siedzisko. Forma foteli z aranżacji jest bardzo estetyczna, a obłości – miłe dla oka. W parze z urodą idzie wygoda. Wysokie oparcia zapewniają solidną podporę dla pleców. Uzupełnieniem są miękkie wysokie poduchy siedziskowe. Choć fotel jest bardzo nowoczesny, zastosowane tworzywo, czyli wiklina wyraża nostalgię za tradycyjnym rzemiosłem. Świetny wybór na minimalistyczny taras.

Salon z wyjściem na taras 

 

ZALETY TWORZYWA

Cały z tworzywa, a do tego dający możliwość łatwego rozłożenia i składowania w postaci płaskiego elementu. Takie możliwości kryje prezentowany na zdjęciu fotel. Nowoczesna forma jest ergonomiczna, dopasowana do ludzkiej anatomii, więc komfort siedzenia nie podlega dyskusji. Zwiększa go w dodatku dedykowana do mebla poduszka na siedzisko. Dostępne kombinacje kolorystyczne pozwolą dopasować mebel do charakteru tarasu.

Domowe biuro z wyjściem na taras

 

RELAKS Z KLASĄ

Jednym z najtrwalszych tworzyw na meble ogrodowe jest technorattan. Struktura splotów sprawia, że elegancko się prezentują, a do tego zniosą każde warunki pogodowe, w przeciwieństwie do wikliny czy drewna. Fotele z poniższej aranżacji mają fikuśnie wygięte podłokietniki. Technorattan pozwala na dowolne formowanie siedzisk i innych elementów, dlatego meble mogą przybierać najrozmaitsze kształty. Designerskie modele nawiązują do kształtów liści czy innych organicznych detali.

Taras nad jeziorem

 

LEKKOŚĆ I STYL

W widocznych poniżej fotelach połączono tworzywo sztuczne ze stalą. Metalowy stelaż pomalowany proszkowo pod kolor siedziska tworzy z nim spójną całość. Stelaż jest stabilny i wizualnie lekki. A jak z wygodą? Wyplatana „muszla” do siedzenia jest elastyczna, delikatnie pracuje pod wpływem ciężaru ciała, dzięki czemu mebel nie jest sztywny i niewygodny. Nawet bez poduszki komfortowo się go użytkuje.

 Nowoczesny taras

 

 

DOBRY WYBÓR

... na balkon lub taras klasyczny

 

      

 

          

 

 

... na nowoczesny balkon lub taras

 

      

 

      

 

 

 

Odwiedź naszą sekcję poradnikową MEBLE NA BALKON I TARAS

Przeczytaj także RELAKS POD CHMURKĄ

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...