Jak zaaranżować telewizor w salonie?

Jak zaaranżować telewizor w salonie?
Co zrobić, żeby ciekawie wkomponować sprzęt TV w wystrój salonu? Jak uniknąć wrażenia „ołtarzyka” z ekranem na środku i głośnikami po bokach? Podpowiadamy ciekawe i łatwe do skopiowania pomysły na telewizor w pokoju dziennym.
0
Jak zaaranżować telewizor w salonie?

SKANDYNAWSKA ARANŻACJA

To naprawdę nic trudnego stworzyć podobną kompozycję we własnym salonie. Półki zrobione z drewnianych skrzynek na owoce odciągają uwagę od ekranu telewizora, bo dużo się na nich dzieje. Plusem jest też biała obudowa ekranu, który tym łatwiej wtapia się w tło ściany. Do przechowywania służą też zawieszone nisko nad podłogą półki-kubiki z koszami i segregatorami. W tym wszystkim telewizor wydaje się najmniej ważny.

Półki ze skrzynek w salonie

 

ŚCIANKA TELEWIZYJNA

By umownie oddzielić część wypoczynkową w otwartej przestrzeni od jadalni z kuchnią, zaprojektowano ciekawą architektonicznie niepełną ściankę. Jej przedłużeniem jest szafka TV oraz drewniany panel z wbudowanym ekranem telewizora. Całość jest lekka, wizualnie atrakcyjna i funkcjonalna. Taką zabudowę trzeba zrobić pod wymiar, ale nieprzecenioną wartością podobnego rozwiązania jest efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Telewizor w zabudowie

 

NAD KOMINKIEM

Profesjonaliści odradzają umieszczanie kominka na ścianie obok telewizora. Za to w tej aranżacji przekornie umieszczono ekran… nad portalem kominkowym. Biała obudowa nadaje mu dyskretny wygląd, a całą uwagę skupiają raczej stylowe elementy wystroju. Zwłaszcza pięknie fornirowane szafki zawieszone po dwóch stronach stylowego czarnego kominka, który też wysuwa się na pierwszy plan. I to nie tylko w przenośni, ale też dosłownie, bo jest wbudowany w wysunięty fragment ściany. 

Salon art deco z kącikiem TV

 

JAK OBRAZ

Odwracanie uwagi to jedna z najważniejszych technik jeśli chodzi o aranżację telewizora w salonie. Zastosowano ją również w pokoju ze zdjęcia. Dzięki temu, że ekran zawieszony na ścianie jest częścią galerii obrazów, nie od razu skupia na sobie wzrok. Pomysł jest równie efektowny, co prosty do realizacji. Trzeba tylko wybrać się na aukcję lub poszukać w Internecie ciekawych grafik, plakatów czy rysunków. Warto je oprawić w różne ramy, dzięki czemu kompozycja będzie żywsza i ciekawsza.  

Salon z czerwoną szafką pod telewizor

 

W ZABUDOWIE

Nowoczesna meblościanka to jest to! Rytm półek i szafek plus wnęka na telewizor i wszystko wydaje się idealnie uporządkowane. Do tego telewizor nie jest pierwszoplanowy, nie stoi w centralnym miejscu, ale jakby od niechcenia znalazł swoje miejsce w całej konstrukcji. Jest trochę na uboczu i to naszym zdaniem jest bardzo dobre. Fotele na dłuższy seans można postawić na wprost ekranu, na co dzień jednak nie są do niego przypisane. Lekkie do przenoszenia pozwalają dowolnie modelować przestrzeń.  

 

Salon z drewnianym regałem na całą ścianę

 

WE WNĘCE

Czarno wszędzie... Nie tylko telewizor, ale też wykończenie niszy, w której go zainstalowano, są czarne. Dzięki temu zlewa się on z tłem i nie narzuca przestrzeni swojej obecności. Wygląda to nowocześnie i estetycznie. W tym wnętrzu świetnie wykorzystano przestrzeń. Niewielka ścianka na granicy trzech stref idealnie nadaje się na kącik telewizyjny. Ekran jest dobrze widoczny zarówno z perspektywy kanapy, której na zdjęciu nie ujęto, jak i stojących z boku foteli.

Kuchnia otwarta na salon

 

SYMETRYCZNIE

Prostokąt ekranu telewizora zrównoważono prostokątem obrazu. Prosty zabieg, a jak świetnie to wygląda! Jak widać nie przeszkadza też, żaby nad ekranem zawiesić wąskie półki na bibeloty. Co ciekawe, całość zaaranżowano na bocznej ścianie, co jest też, z technicznego punktu widzenia, praktyczne. Umieszczenie telewizora na wprost okna to niezbyt dobry pomysł, bo w ciągu dnia w ekranie odbijać się będzie światło. Stojąca z boku sofka jest uzupełnieniem większego mebla wypoczynkowego.

Kącik telewizyjny w salonie

 

MINIMALISTYCZNIE

Ta aranżacja to prawdziwy malarski majstersztyk. Rozmieszczenie poszczególnych „brył”, kolorystyka, asymetria tworzą niesamowicie estetyczne wrażenie. Taki zgeometryzowany porządek to bardzo modny akcent i warto go oddać nie tylko we wzorach na tapecie, dywanie czy kaflach. Tu świetnym nośnikiem trendu jest ustawienie elementów wystroju. Oczywiście zabudowa jest pod wymiar. Dla tak oryginalnego efektu warto poczekać, aż stolarz zrealizuje nasze zamówienie. 

Minimalistyczna zabudowa

 

 

Przeczytaj także:

JAK UKRYĆ TELEWIZOR?

TELEWIZOR W ZABUDOWIE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...