Jeśli nie beton, to co?

Jeśli nie beton, to co?
Odnawiając swoje mieszkanie często mamy okrojony budżet, ograniczony czas, a czasem zwyczajnie nie mamy odwagi i ochoty na duże zmiany, wtedy można skorzystać z innych materiałów imitujących beton.
0
Jeśli nie beton, to co?

źródło: https://www.pinterest.com/pin/477592735454089518/

Większość istniejących na rynku 'substytutów' betonu wiernie oddaje jego piękno, niejednolity kolor oraz nieregularną fakturę. Chcąc ożywić ściany w pokoju dziennym czy sypialni warto skorzystać z tapet imitujących beton. Do wyboru jest bogata kolorystyka od jasnych odcieni po ciemne. To chyba najmniej czasochłonny sposób na betonowe zmiany.
Przykłady otapetowanych wnętrz:

źródło: http://www.mrperswall.com/wall-murals/concrete-wall-e020401-8

Zdecydować się możemy również na tynki dekoracyjne mineralne. Różne sposoby aplikacji tych plastycznych mas dają niepowtarzalne efekty:

żródło: https://www.pinterest.com/pin/455074737316594151/

http://www.sensofloors.co.uk/walls/

Planując metamorfozę kuchni lub łazienki możemy zastosować płytki ceramiczne imitujące beton. Coraz więcej producentów wprowadza nowe kolekcje zainspirowane betonem.

źródło:http://www.lazienki.pl/2014/12/prosto-z-nowego-jorku-postinudstrial-od.html

źródło: http://domus-sklep.pl/content/16-plytki-imitujace-beton

Często projektanci łączą betonowe elementy ze ścianami pokrytymi dekoracyjnymi tynkami lub płytkami ceramicznymi – takie połączenia można zastosować np. w łazience/ kuchni – betonowy blat łączymy ze ścianami pokrytymi tynkiem. Trzeba pamiętać, by unikać tynku na fragmentach ścian, które będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą. W tym miejscach warto zastosować płytki.
Tak jak widać, alternatywne rozwiązania, często o wiele tańsze i mniej czasochłonne, są równie atrakcyjne, co prawdziwy beton.

Po więcej informacji i przykładów zapraszamy: utforma.blogspot.com

 

Ewa, architekt, na co dzień projektująca wnętrza, autorka bloga Utforma Studio. W jej ‘utformowym’ świecie jest dużo Skandynawii, ale nie tylko – jest prosto, minimalistycznie i funkcjonalnie, często bardzo betonowo.
Wczytywanie rekomendacji...