zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jeśli nie krzesła, to co?

Jeśli nie krzesła, to co?
Stół i krzesła wydają się być ze sobą nierozerwalnie związane: kulturowo, praktycznie, a nawet frazeologicznie. Myślisz stół, mówisz krzesła. No... może niezupełnie.
0
Jeśli nie krzesła, to co?

fot. Jorunn Tharaldsen

Fakt faktem, na czymś trzeba przy tym stole siedzieć i nie o tyłek tu chodzi, a o mebel. Kiedy więc przeciętny Polak szuka czegoś godnego jego czterech liter, wybór zwykle pada na krzesło.

 

Krzesła są super i mają mnóstwo zalet: można się na nich bujać przy stole, łatwo je podnieść na czas odkurzania, a wybór nowych i używanych krzeseł na rynku jest po prostu onieśmielający. Zresztą, co ja mówię, jaki rynek - fantastyczne okazy można znaleźć nawet na śmietniku! 
Krzesło to kultowy mebel, ot i wszystko.
Istnieje jednak inne rozwiązanie - mniej popularne, ale nie mniej efektowne i nie pozbawione zalet. To...

ŁAWKA

Ławka w parku, w kościele czy na trybunach trzecioligowego stadionu piłkarskiego nikogo nie dziwi, ale we wnętrzach jest wciąż rzadko spotykanym rozwiązaniem. A szkoda! O przewadze ławki wie bowiem każdy, kto kiedykolwiek wracał porządnie zbetonowany z imprezy - wyobrażacie sobie spanie na przystanku autobusowym, na którym zamiast ławek są krzesła? 

Ławka jest też bardziej pojemna i to chyba dlatego jest tak popularna w przestrzeni publicznej - niektórym wydaje się wręcz, że miejsce na niej nie kończy się nigdy (takie przynajmniej mam wspomnienia z czasów, kiedy jeszcze chadzałam do kościoła). W domu ma to również niebagatelne znaczenie: jeśli chcecie np. upchnąć przy stole trójkę dzieci (lub gości) tam, gdzie mieszczą się najwyżej dwa krzesła, ławka przyjdzie Wam z pomocą.

Jeśli na co dzień nie korzystacie ze wszystkich miejsc przy stole, dosuńcie go do ściany, a pod nim postawcie ławkę bez oparcia. W razie najazdu gości rozłóżcie Wasz zestaw i gotowe!

Dla osób cierpiących na niedobór miejsca do przechowywania fajnym rozwiązaniem będzie ławka ze schowkiem - pomieści wiele gratów.

 

JAK ONI TO ROBIĄ?

Jeśli nadal ciężko Wam sobie wyobrazić takie rozwiązanie - spójrzcie, jak robią to Skandynawowie (i Holendrzy):
 
 
fot. Liv Sandvik Jakobsen
 
 
fot. Fredrik J Karlsson
 
 
fot. Erika Söderberg
 
 
fot. Jenny Brandt
 
 
fot. Martin Löffot
 
 
fot. Celine Nuberg
 
JAK ZROBIĆ TO W POLSCE?
 
Przekopałam się przez cały Internet, żeby znaleźć dla Was najciekawsze przykłady ławek bez oparcia i ławek z oparciem, które można kupić na naszym podwórku.
Znajdziecie je na moim blogu PIĄTY POKÓJ. Zapraszam!
 
 
Kasia Sojka - żona, matka, blogerka. Remonty to jej żywioł, DIY to jej hobby, wkrętarka to przedłużenie jej ręki. Zawsze rzuca się na głęboką wodę, próbując robić wszystko sama, od podstaw - skutki (raz lepsze, raz gorsze) opisuje na blogu piatypokoj.pl
Wczytywanie rekomendacji...