Kącik biurowy w stylu skandynawskim

Kącik biurowy w stylu skandynawskim
Wielu z nas, urządzając mieszkanie, zastanawia się gdzie i jak urządzić swój kącik do pracy. Dużo zależy od tego ile czasu spędzamy w domowym biurze i co tam robimy, a także ile potrzebujemy sprzętu.
0
Kącik biurowy w stylu skandynawskim

Ja długo planowałam to jak i gdzie zorganizować swoje miejsce do blogowania - wcześniej, uwierzcie lub nie, moje posty powstawały na laptopie ustawionym “na kolanie”. To nie było dobre rozwiązanie (ani dla laptopa ani dla mnie).

Kiedy zaczęłam wprowadzać zmiany w salonie, doszłam do wniosku, że właśnie tam wstawię swoje biurko. Nie chciałam mieć komputera w sypialni i zależało mi na obecności wśród innych domowników (choć to pewnie byłoby nie najlepsze wyjście dla kogoś, kto potrzebuje pracy w skupieniu).

 

Od dawna chciałam zrobić swoje biurko. Kupiłam więc koziołki HAY loop (są naprawdę genialne, ich szerszą wersję mamy w kuchni), na których zamontowałam samodzielnie zrobiony blat (przycięty z desek z innego, starego blatu, który od lat stał w warsztacie, oparty o ścianę i czekał na lepsze czasy).

 

 

Gotowy blat pomalowałam bejcą i delikatnie zabezpieczyłam jedną warstwą bezbarwnego lakieru. Do biurka idealnie pasuje fotel Eames Daw, który zwykle wykładam skórą.

 Po prawej stronie, w rogu salonu, postawiłam wypatrzoną w sklepie w Kopenhadze, starą francuską szafkę biurową.Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia i dłuższy czas odkładałam pieniądze, aby móc ją sprowadzić do domu. Było warto!
Czasem tak jest, że jakiś detal - lustro, lampa, kapa, wazon, tak nam “zawróci w głowie”, że jesteśmy w stanie poświęcić inne zakupy w imię tego jednego wydatku. Tak było tym razem i wcale nie żałuję!

Nad biurkiem zawisła mała półka String Pocket (o marce String możecie poczytać w innym moim wpisie).

 

 

Do oświetlenia wybrałam produkty holenderskiej marki Snowpuppe. Najpierw nad biurkiem wisiał "kasztan" - Chestnut, na którego miejsce wiosną trafiła pięknie wykonana wielka “Ćma”, czyli lampa Moth XL. Lampy Snowpuppe są od kilku lat niezmiernie popularne w całej Skandynawii, a od niedawna zdobywają też rzesze wielbicieli w Polsce.
Tak właśnie prezentuje się gotowy kącik biurowy w moim salonie. To znaczy gotowy dopóki go nie pozmieniam ;)

 


Po więcej (nie tylko skandynawskich) inspiracji zapraszam zapraszam do mojej sekcji KASIA

Zobacz również: SKANDYNAWSKIE INSPIRACJE,  ARANŻACJA PRZYJĘCIA DLA DZIECI,  MARMUROWY STOLIK

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...