Klasyka plus nowoczesność

Klasyka plus nowoczesność
Choć mogłyby się wydawać sprzeczne jak woda i ogień, świetnie się ze sobą łączą. A wręcz tworzą zgrany duet. Zobacz, jak efektownie zestawić elementy klasyczne z nowoczesnymi.
0
Klasyka plus nowoczesność

KLASYCZNA PODŁOGA

Stylowy parkiet ułożony w jodełkę i perski dywan to świetna baza dla wystroju, nawet nowoczesnego. I rzeczywiście meble w tym salonie są współczesne, choć pikowania nawiązują do przeszłości. Za to lampa i sprzęt są ultranowoczesne. Ale ich estetyczne formy wpisały się w otoczenie bez zgrzytu.

Telewizor w nowoczesnym salonie 

 

    

 

 STAL, SZKŁO I PIKOWANY ZAGŁÓWEK

Schody wykończone rustykalną deską, a do tego minimalistyczna barierka ze stali i szkła. Podoba nam się sposób, w jaki złagodzono to drastyczne zdawałoby się połączenie kraciastą tapetą na ścianie. Tyle się dzieje na klatce schodowej, a co w sypialni? Spokojna atmosfera z pikowanym łóżkiem w centrum uwagi.

 Szklana barierka w przedpokoju

 

    

 

 STYLOWE LAMPY NA POWITANIE

Ciemny gres zestawiony z białym tworzy na posadzce tego hallu coś na kształt dywanu. Taki zabieg często spotyka się w klasycznych wnętrzach. Do ich stylistyki nawiązują też eleganckie lampy i komoda z ozdobnymi podcięciami. Lakierowana na wysoki połysk sygnalizuje współczesne wzornictwo.

 Ekskluzywny hall

 

     

 

 NOWOCZESNA ZABUDOWA I SZTUKATERIE

Kuchnia XXI wieku – z wbudowanym AGD, z frontami bez uchwytów, stalowym blatem – we wnętrzu z duszą. Wiek pomieszczenia zdradzają listwy sztukateryjne przy suficie. Celowo je zostawiono i nawet nie odświeżono całości farbą. Spękania tylko dodają wnętrzu charakteru.

Kuchnia ze stalowym blatem i egzotycznym fornirem

 

              

 ROZETA NA BETONIE

Ściany wykończone ozdobnym tynkiem imitującym beton zostały pięknie wypolerowane, a narożniki zaokrąglone. Żeby uszlachetnić takie wykończenie sufitu, przyklejono na nim sztukateryjne rozety i listwy. W takiej oprawie nawet wentylator prezentuje się jak szykowny żyrandol! 

Klasyczny salon 

 

    

 

 KLASYCZNA BARIERKA

Schody wspornikowe zaopatrzono w tym wnętrzu w stylową barierkę. Kontrast bieli i czerni to też klasyczna inspiracja. Do tego stolarka ozdobiona profilami i listwy dekorujące ściany. A u szczytu schodów na piętrze niespodzianka – abstrakcyjna rzeźba w ożywczym żółtym kolorze. Efekt świetny!

Nowoczesne schody ze stylową balustradą

 

    

 

 MARMUR I DESIGN

Nowoczesna monochromatyczna łazienka prezentuje się dostojnie dzięki rysunkowi marmuru. Nawet jeśli miałyby to być jedynie kafle imitujące ten szlachetny kamień i tak spełnią swoją rolę. Kontrastowe czarne lampy zawieszono symetrycznie po dwóch stronach lustra. Stąd wypływa estetyczny ład i harmonia.

 Okrągłe lustro w łazience

 

    

 

 MODERN CLASSIC W SALONIE

Producenci współczesnych mebli niejednokrotnie nawiązują do wzorów sprzed lat. Przykładem są krzesła w tej jadali, z charakterystycznym pierścieniem ułatwiającym odsuwanie. Świetnie wyglądają w komplecie z designerskim stołem i żyrandolem. Kanapa, choć ma prostą nowoczesną formę, błyszczy we wnętrzu dzięki aksamitnej tapicerce.

Stylowa jadalnia

 

     

 

 

Przeczytaj także:

W STYLU MODERN CLASSIC

POZNAJ STYL MODERN CLASSIC

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...