zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016
Gdy Pantone ogłosił kolor roku 2016, wiecie jaka była moja reakcja? Zaczęłam się zastanawiać, jak oni mogli wybrać coś tak nieuniwersalnego i coś, co w zasadzie sprawdzi się tylko w pokoikach dziecięcych.
0
Kolor roku 2016

Nie wyobrażam sobie, by ktoś przy zdrowych zmysłach wymalował sobie mieszkanie na cukierkowy róż! Albo na jasno niebieski aniołkowy kolor. Tak – duże koncerny starają się nam powiedzieć, co powinno się nam podobać i do tego jaką filozofię powinniśmy wyznawać. Róż i niebieski zostały bowiem opisane przez Pantone jako kolory unisex. „Prawdziwy mężczyzna różu się nie boi!”  Tak mawia mój mąż (choć jakoś nie zauważyłam, żeby w garderobie miał jakieś różowe fatałaszki, może Gwiazdka to zmieni!) i czemu by nie poeksperymentować? Ja uważam – jak już wielokroć wspominałam, że niekoniecznie musimy podążać za wszelkimi modami i trendami. Owszem, warto się w nich orientować, wiedzieć co jest na czasie i trochę się zainspirować. Chyba, że zakochacie się do szaleństwa w najnowszych propozycjach Pantone i Rose Quarz przypadnie Wam tak do gustu, że każda nowo nabyta rzecz będzie w tym kolorze. Wolno Wam. Ja sama – zanim Pantone zamieścił informację o kolorach roku – ubarwiłam swoje paznokcie tym właśnie różem.

A teraz po kolei. Co to za kolor roku 2016?

INTRODUCING ROSE QUARTZ & SERENITY

To dwa kolory. Mające koić nasze zmysły, być przytulne, miłe dla oka, bezpieczne. Wnosić ład i harmonię w nasze życie. Połączenie tych kolorów ma nas trochę uspokoić w czasach, gdy świat pochłonięty jest wojną i konfliktami społecznymi. Zacierać granice między tym co żeńskie i męskie, co odnosi się do filozofii gender. Pomyślelibyście, że te 2 kolory niosą ze sobą aż tak głęboki przekaz?

Zejdźmy jednak na trochę niższą płaszczyznę i popatrzmy na walory dekoracyjne tych kolorów. Być może nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Kolory te na pewno świetnie sprawdzą się w modzie!  A we wnętrzach? Okazuje się, że również świetnie sobie radzą. W końcu to połączenie pochodzi prosto z natury.

Jak Wam się podoba? Użylibyście takich kolorów w swoim domu? Ja zdecydowanie wybrałabym róż, nie koniecznie używając niebieskiego.

Źródło: vogue.com.au

Źródło: gosto-disto.com

Źródło: gosto-disto.com

Więcej zdjęc na moim blogu PROSTE WNĘTRZE. Zapraszam!

 

Projektantka wnętrz. Właścicielka Autorskiej Pracowni Projektowej Proste Wnętrze. Autorka bloga Proste Wnętrze. Miłośniczka polskiego wzornictwa i włoskiej elegancji.
Wczytywanie rekomendacji...