otrzymasz rabat
zapisz się*
Schowaj
* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
Promocja ważna do
zapisz się do newslettera, otrzymasz rabat
zapisz się
.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016
Gdy Pantone ogłosił kolor roku 2016, wiecie jaka była moja reakcja? Zaczęłam się zastanawiać, jak oni mogli wybrać coś tak nieuniwersalnego i coś, co w zasadzie sprawdzi się tylko w pokoikach dziecięcych.
0
Kolor roku 2016

Nie wyobrażam sobie, by ktoś przy zdrowych zmysłach wymalował sobie mieszkanie na cukierkowy róż! Albo na jasno niebieski aniołkowy kolor. Tak – duże koncerny starają się nam powiedzieć, co powinno się nam podobać i do tego jaką filozofię powinniśmy wyznawać. Róż i niebieski zostały bowiem opisane przez Pantone jako kolory unisex. „Prawdziwy mężczyzna różu się nie boi!”  Tak mawia mój mąż (choć jakoś nie zauważyłam, żeby w garderobie miał jakieś różowe fatałaszki, może Gwiazdka to zmieni!) i czemu by nie poeksperymentować? Ja uważam – jak już wielokroć wspominałam, że niekoniecznie musimy podążać za wszelkimi modami i trendami. Owszem, warto się w nich orientować, wiedzieć co jest na czasie i trochę się zainspirować. Chyba, że zakochacie się do szaleństwa w najnowszych propozycjach Pantone i Rose Quarz przypadnie Wam tak do gustu, że każda nowo nabyta rzecz będzie w tym kolorze. Wolno Wam. Ja sama – zanim Pantone zamieścił informację o kolorach roku – ubarwiłam swoje paznokcie tym właśnie różem.

A teraz po kolei. Co to za kolor roku 2016?

INTRODUCING ROSE QUARTZ & SERENITY

To dwa kolory. Mające koić nasze zmysły, być przytulne, miłe dla oka, bezpieczne. Wnosić ład i harmonię w nasze życie. Połączenie tych kolorów ma nas trochę uspokoić w czasach, gdy świat pochłonięty jest wojną i konfliktami społecznymi. Zacierać granice między tym co żeńskie i męskie, co odnosi się do filozofii gender. Pomyślelibyście, że te 2 kolory niosą ze sobą aż tak głęboki przekaz?

Zejdźmy jednak na trochę niższą płaszczyznę i popatrzmy na walory dekoracyjne tych kolorów. Być może nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Kolory te na pewno świetnie sprawdzą się w modzie!  A we wnętrzach? Okazuje się, że również świetnie sobie radzą. W końcu to połączenie pochodzi prosto z natury.

Jak Wam się podoba? Użylibyście takich kolorów w swoim domu? Ja zdecydowanie wybrałabym róż, nie koniecznie używając niebieskiego.

Źródło: vogue.com.au

Źródło: gosto-disto.com

Źródło: gosto-disto.com

Więcej zdjęc na moim blogu PROSTE WNĘTRZE. Zapraszam!

 

Projektantka wnętrz. Właścicielka Autorskiej Pracowni Projektowej Proste Wnętrze. Autorka bloga Proste Wnętrze. Miłośniczka polskiego wzornictwa i włoskiej elegancji.
Wczytywanie rekomendacji...