Kolor roku 2018

Kolor roku 2018
Spokojny, ciepły, relaksujący. Taki jest kolor, który zdominuje wnętrzarski świat w nadchodzącym roku. Poznajcie Różowy a brąz, czyli nieoczywistą wysmakowaną wersję różu. Nie da się zaprzeczyć, że ma w sobie „to coś”.
0
Kolor roku 2018

fot. materiały prasowe Dulux

 

SUBTELNY ODCIEŃ

Zaproponowany przez firmę Dulux odcień różu to zachęta do odpoczynku, bo stwarza ku niemu idealną atmosferę. Pozwala wyciszyć zmysły. Jest elegancki i nowoczesny zarazem. Świetnie komponuje się z brązem, cukierkowym i pastelowym różem, szarościami oraz fioletami. I zdecydowanie warto go łączyć z innymi kolorami, choćby w postaci lamperii, na które wraca moda. Tutaj mamy gotową inspirację – dwa odcienie różu (w tym kolor roku) oddzielono pasem kontrastowego atramentowego błękitu. Drobny szczegół, a od razu zrobiło się ciekawiej! 

 fot. materiały prasowe Dulux

 

SPOKOJNE TŁO

Różowy a brąz sprawdzi się jako kolor dominujący albo tło dla dodatków. Podoba nam się aplikacja namalowana tym odcieniem z szablonu, bo dodaje wystrojowi dynamiki. Tak prosty kształt można narysować samemu i tym samym w ciekawy sposób urozmaicić wygląd ściany.

 fot. materiały prasowe Dulux

 

STREFA RELAKSU

Jeśli chodzi o wyciszenie, w sypialnia potrzebujemy go najbardziej. Chcemy zostawić za sobą cały ten zgiełk i zregenerować siły. Kolor roku jest lekki i nie narzuca się we wnętrzu. Nie męczy na dużej powierzchni, ale można go też wprowadzić w dodatkach, najlepiej tkaninach. I nie musi być to narzuta. Stylowy lambrekin wokół stelaża łóżka to świetny pomysł na przytulną aranżację.  

Sypialnia z ławką

 

STYLOWY RÓŻ

W tym kolorze jest coś szlachetnego. Pewnie dlatego, że pobrzmiewają w nim nuty naturalnego drewna i skóry. Ponieważ według ekspertów kolor w dzisiejszych czasach jest nie tylko estetyczną formą wyrazu, ale też czynnikiem przyczyniającym się do budowania przyjaznego otoczenia, taka propozycja blisko natury jest bardzo trafiona. Już od samego patrzenia na tapicerkę sofy w tym salonie można odczuć wewnętrzny spokój i równowagę!

Salon z dodatkami w stylu glamour 

 

NATURALNIE PASUJĄCY DO ŁAZIENKI

Ten odcień ma w sobie aksamitną miękkość. Nawet jeśli wcieleniem jego są zimne płytki czy mozaika. delikatny róż łagodzi surowość betonu i wprowadza harmonię do tego salonu kąpielowego w nowoczesnym stylu. Dzięki swej nieoczywistości nie jest to kolor zniewieściały jak choćby pudrowy róż. Spodoba się każdemu! 

Lustrzana ściana w łazience 

 

DZIECIĘCA OAZA

Przyjazny i pozytywny. Tyle da się powiedzieć o tym dziecięcym pokoju. Róż złamany brązem pięknie tu pasuje, a poza tym świetnie komponuje się zarówno z rustykalną komodą, jak i stylowym kutym łóżkiem. Jednocześnie wprowadza do wnętrza pewien luz, który jest odskocznią od codziennej bieganiny i napiętego harmonogramu zajęć.

   

                                         Stylowa komoda w pokoju dziecka / Lampa podłogowa w pokoju dziecka

 

Przeczytaj także:

KOLOR ROKU 2017

KOLOR ROKU 2016

KOLOR ROKU 2015

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...