zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Księga trendów 2016

Księga trendów 2016
Czyli krótko o aktualnej o modzie we wnętrzach.
0
Księga trendów 2016

W designie, podobnie jak w modzie kierunków lansowanych na następny sezon jest wiele. Gdy jeden z królów świata mody promuje czarno białe geometryczne wzory, inny, równie opiniotwórczy, zafascynowany naturą, pokazuje jedwabne suknie z motywami florystycznymi i zwierzęcymi. Jedno żyje obok drugiego i nikt się temu nie dziwi. Tak samo dzieje się w obszarze designu.

Pantone uznał, że 2016 rok będzie należał do pasteli. Bliska temu trendowi jest marka Benjamin Moore, która za kolor roku wybrała jeden z odcieni bieli. Jakby w opozycji do tych subtelności jest Li Edelkoort, światowej sławy forecasterka, która uważała, że w 2016 roku czerń zostanie zdetronizowana przez czekoladowy brąz i będzie królować na salonach wraz z innymi mocnymi barwami. Czy tak się stało?

Podobną linię trzyma Christina Wiklund, która na co dzień śledzi trendy i inspirując się nimi tworzy kolekcie tkanin dla marki Kinnarps. Christina była gościem specjalnym III Forum Dobrego Designu, wspaniałego wydarzenia, skupiającego wszystkich, którzy choćby ocierają się o design w swojej pracy zawodowej. Pani Wiklund podzieliła się z uczestnikami Forum swoimi obserwacjami. Te spostrzeżenia stały się fundamentem  trendów, które w jej opinii będą obowiązywać w nadchodzącym roku. Największą inspiracją dla Christiny jest świat mody. Obserwując wybiegi podczas ostatnich pokazów Chanel czy LV uznała, że aby być modnym w 2016 roku należy postawić na luksus, nostalgię czy świat bajek. Luksus we wnętrzach to szlachetne metale, złoto, srebro i miedź występujące jednocześnie i obok siebie, kryształy, mix drewna i batonu oraz kolor żółty, szczególnie na metalowych meblach.

Nostalgię w domu możemy zdefiniować poprzez pochwałę tradycji i kultury i zaznaczyć dekoracjami z motywami folklorystycznymi.

Natomiast jeśli bliższy jest Ci trend opierający się na bajkach, Twoje wnętrza powinna dominować zieleń, motywy leśne oraz bujna roślinność umieszczona wertykalnie.

Pamiętaj też, że modne i ładne jest to co podoba się Tobie!

Zapraszam na mój blog o wętrzach INTERIORSDESIGNBLOG.COM

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...