zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kuchnia rodziców – historia nieustająca

Kuchnia rodziców – historia nieustająca
Przepraszam, że tak rozciągam wątek kuchni, ale to jego naturalne tempo. Dobrze, że rodzice mają drugą małą kuchenkę w domu. Zresztą ostatnie fronty z Ikei przybyły do nas po wielu reklamacjach dopiero w zeszłym tygodniu.
0
Kuchnia rodziców – historia nieustająca

Tak czy siak. Kuchnia stoi na podłodze jesionowej, która kryła się pod panelami. Nikt nie pamięta albo nie chce się przyznać, dlaczego przykrył dobrą, ładną podłogę plastikiem. Prąd zrobiony, zabudowa karton-gips zrobiona, grzejniki przesunięte, ściany pomalowane.

Dyskusyjną sprawą była boazeria. Cały dom jest nią wyłożony. Stara, dobra moda z lat 70-tych :). Jest klimacik, prawda? Wszyscy są nią szczerze znudzeni.
Kuchnia była pomieszczeniem, gdzie niewielkim kosztem można było się jej pozbyć.

Jednak namówiłam rodziców, żeby ją zostawili. Obawiałam się „pudełkowatości”, równych kantów, gładkich ścian i mebli. Zbyt grzecznie, zbyt nieprzytulnie.
Przemalowaliśmy boazerię na biało. Mam nadzieję, że nie będą mnie przeklinać. Bez niej byłoby naprawdę łyso:)
Tak teraz wygląda kuchnia. Na pierwszym zdjęciu malutki fragmencik. Brakujące fronty w kąciku po lewej. Kawałeczek boazerii po prawej.

Jak widzicie z ważniejszych rzeczy brakuje jeszcze blatu. Ma być jesionowy, bielony, olejowoskowany.
Ciekawe, kiedy powstanie? Może na wiosnę pokaże Wam gotową kuchnię:)
Na koniec jedna rada. Potrzebowaliśmy do tej kuchni dwóch lekko industrialnych lamp. Na allegro poszaleli i za bardzo wywindowali ceny za złom, więc ta wersja odpada.
Novodworski (https://www.domzpomyslem.pl/blog/wnetrza/kuchnia-dla-rodzicow-ciag-dalszy,w440.html) też odpadł, ponieważ...mamuśka znalazła idealne czarne, o g r o d o w e  l a m p y! Polecam szukać w tym dziale. Można trafić na całkiem ładne i tanie egzemplarze. Są one szorstkie i toporne, co powoduje, że idealnie udają przemysłowe lampy.

Ja wykorzystałam ogrodowy kinkiet na przykład w tym mieszkaniu. Całkiem dobrze tam się sprawdza.

W całości mieszkanie ze zdjęć powyżej możecie zobaczyć tu i tu.

Pozdrawiam

Sylwia


Jest architektem wnętrz. Prowadzi z partnerem pracownię projektową projekt i..., z siostrą małą wytwórnię rzeczy taftyli, a wszyscy razem prowadzą sklep freeDOM. Na blogu trochę jej projektów, kapka inspiracji i odrobina życia osobistego.
Wczytywanie rekomendacji...