Kuchnia w multikolorze

Kuchnia w multikolorze
Malinowe ściany, limonkowe kafle, pomarańczowa lodówka… Taka mieszanka barw będzie smakowita niczym koktajl z soczystych owoców. Nie odmawiaj swojej kuchni energetycznego zastrzyku witamin!
0
Kuchnia w multikolorze

MEKSYKAŃSKI MIKS BARW

W Meksyku to potrafią zamieszać. Z kolorami oczywiście. Odwaga w łączeniu barw przechodzi nieraz wszelkie wyobrażenie. A efekt? Zdumiewający, olśniewający, apetyczny. Trudno zdecydować, co w tym wnętrzu bardziej przoduje – czy żółta ściana czy różowa lodówka. Do tego jeszcze patchwork z emaliowanych kafli, malowany wyciąg i krzesła ogrodowe w landrynkowych odcieniach. Zdawałoby się – jeden wielki chaos! Ale nie. Jest bardzo ciekawie, smacznie i niezwykle przytulnie.

Kolorowa kuchnia z różową lodówką retro

 

NEONOWA INSPIRACJA

A tu dla odmiany baza kolorystyczna w postaci chłodnej zieleni na suficie. W jej neonowej poświacie biała zabudowa nabrała surowego laboratoryjnego charakteru. Dla przełamania i ocieplenia wystroju wprowadzono soczyste kolory plastikowych krzeseł. Orzeźwiająca limonka i dojrzała pomarańcza aż pulsują na tle czarnej podłogi i w towarzystwie ciemnego stołu. Gdzieniegdzie, w detalach pojawia się też truskawkowa czerwień i bananowy żółty. Nie brak też żywej zieleni.  

Zielona kuchnia

 

TRZY KOLORY: ŻÓŁTY, CZERWONY, ZIELONY

Podstawowe barwy tworzą wyrazisty kontrast w tym nowoczesnym aneksie. Ciekawy zestaw kolorów nadał prostej zabudowie nieszablonowy wygląd i charakter. Po prostu chce się na nią patrzeć i dlatego stanowi centralny punkt otwartej przestrzeni. Jeśli chodzi o meble na zamówienie, możliwa jest każda kombinacja. Jeśli zamiast zielonego zastosujemy niebieski, zabudowa kuchenna będzie przypominała geometryczną abstrakcję rodem z obrazów Mondriana.

Kolorowy aneks kuchenny

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

    

 

ZDECYDOWANE KONTRASTY

Tu również mamy zdecydowane barwy i mocne kontrasty. Ale do barw podstawowych doszedł jeszcze śliwkowy fiolet i energetyczny pomarańcz. Kuchnia jest w wersji minimum, ale kolorowe sprzęty i ściany odciągają uwagę d tego faktu. Abstrakcyjne obrazy w dodatku zacierają granicę między kuchnią a salonem. Żywe akcenty pojawiają się też na antresoli, co oznacza, że są one motywem przewodnim całego mieszkania.

Mieszkanie z antresolą

 

EKLEKTYCZNE BOHO

Boho już samo w sobie zakłada szalone zestawienia stylistyczne i kolorystyczne. I tak jest w tym wnętrzu. Feeria barw w kuchni zaczyna się nad blatem, gdzie przekornie zestawiono turkusowe, niebieskie i pomarańczowe kafle w kształcie heksagonów. Barwną kompozycję tworzą też ręcznie malowane wzorzyste talerze wyeksponowane na miętowej półce. W jadalni jest nie mniej ciekawie, bo każe krzesło ma inny kolor. Uroczy aneks!

 

Rustykalny stół

 

KOLOROWA KLASYKA

Jak widać przy odrobinie fantazji można nawet klasycznej kuchni nadać zupełnie inny wymiar. Stary kredens przemalowano na turkusowy kolor, podobnie jak elementy pozostałej zabudowy. Pod kolor dobrano zasłonki w kwiatowy wzór, które zastępują fronty szafek. Przemalowany został też blat wiekowego stołu. Limonkowa zieleń okryła go „obrusem” świeżości. Na tym nie koniec. Bardzo podobają nam się w tym wszystkim zielone wzorki na płytkach, które też urozmaicają wystrój.

 

Kuchnia z malowanym kredensem

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

    

 

 

 Przeczytaj także:

KOLOROWE WNĘTRZA NA WIOSNĘ

KOLOROWE MEBLE KUCHENNE

MAŁE KOLOROWE MIESZKANIE

Zobacz więcej KUCHNI W MULTIKOLORZE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...