Kwiatowe inspiracje we wnętrzach

Kwiatowe inspiracje we wnętrzach
Ten motyw jest ponadczasowy. Gdy już się pojawi w mieszkaniu, gwarantuje przytulność i estetyczne doznania. Kwiatowe wzory są naprawdę różne – od angielskich rzucików, przez malarskie wariacje, aż po uproszczone desenie w stylu lat 70. Wybierz z nami swój ulubiony!
0
Kwiatowe inspiracje we wnętrzach

W STYLU RETRO

Troszkę naiwne, jakby dziecięce kwiatuszki kojarzą się z wnętrzami z przeszłości. Z nostalgią o nich myślimy i chętnie odwzorowujemy w naszych mieszkaniach. To wymarzony motyw do skandynawskich aranżacji, takich jak prezentowana sypialnia. Deseń jest subtelny i delikatny, nie narzuca się, ale w harmonii z resztą tworzy ciepłą domową atmosferę.

Sypialnia z tapetą w kwiaty

 

Ale retro rzucik, jak widać w tej łazience, może mieć też charakterek. Motyw nenufarów na tapecie nabrał wyrazistości dzięki czarnemu tłu. Taka odważna stylizacja nie jest dla każdego, ale trzeba przyznać, że wywołuje niesamowite wrażenie.

Tapeta w kwiaty w łazience

 

BUKIET OD MARIMEKKO

Oto najsłynniejszy gatunek skandynawskich kwiatów – Unikko. Ich uproszczona graficzna forma zdobi nie tylko fińskie mieszkania już od przeszło pięćdziesięciu lat! I to w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Charakterystyczny deseń pojawia się na tkaninach, ręcznikach, tacach, kubkach, fartuchach kuchennych, ubraniach. W tym salonie sprawdził się jako dekoracja ściany. Trzeba przyznać, że w stonowanym chłodnym błękicie wygląda bardzo elegancko.  

Kącik do czytania

 

Przeskalowane kwiaty na tkaninie, której bryt służy jako panel zasłonowy w dużym oknie, zdominowały przestrzeń. Wysokość pomieszczenia na to pozwoliła – nie próbujcie podobnego zabiegu w mieszkaniu w bloku! Chyba, że wybierzecie urocze wzorki w mniejszej skali. 

Salon w kwiaty

 

GEOMETRYCZNA PROSTOTA

W latach 70. królowały wzory geometryczne, ewentualnie inne motywy doprowadzone do najprostszej postaci. Jak na tapecie w tym salonie. Proste ulistnione gałązki mają wiele uroku, a ich powtarzalność wprowadza do wnętrza poczucie ładu i harmonii. Stonowana, ale zróżnicowana kolorystyka też odzwierciedla gusta tamtej epoki. 

Salon z graficzną tapetą

 

KWIATY JAK MALOWANE

Rozmyte pastelowe kwiaty na pościeli w tej sypialni przypominają motyw prosto z obrazu namalowanego akwarelą. Choć są duże, nie wydają się natarczywe. Za to pięknie ożywiają stonowane białe wnętrze. W takim otoczeniu nietrudno o kolorowe sny.

Sypialnia z industrialną lampą podłogową

 

Za to gąszcz kwiatów na ścianie w tym dziecięcym pokoju przenosi nas w klimat tajemniczego ogrodu. Tapeta jest naprawdę zjawiskowa. Mimo mrocznej kolorystyki, pokój jest bardzo przytulny. Rozjaśniają go fiolety i róże w kilku odcieniach oraz zabawne dziecięce dodatki.

Kolorowy pokój dziecka

 

W EGZOTYCZNYM KLIMACIE

Nic tak nie potrafi odmienić wnętrza jak dodatki. Zasłony, poduszki, dywany wystarczą do całkowitej jego metamorfozy. W tym klasycznym salonie zadziałano właśnie w ten sposób. Motywy egzotycznej roślinności na zasłonie i niektórych poszewkach wypełniły wnętrze feerią barw, które nawiązują do kolorystyki żółtego pufa czy różowego chodnika. Bambusowy stolik spotęgował efekt wnętrza ze strefy podzwrotnikowej. 

Kącik wypoczynkowy w wykuszu

 

 

DOBRY WYBÓR

... na ścianę

 

      

 

                 

 

 

... w dodatkach

 

                

 

               

 

 

Przeczytaj także:

ROŚLINY NA ŚCIANIE

WZOROWA TAPETA

MARIMEKKO - Z MIŁOŚCI DO NOWOCZESNOŚCI

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...