Kwitnący balkon i taras

Kwitnący balkon i taras
Zapach kwiatów i ziół, a do tego feeria barw... Balkon czy taras z miniogródkiem naprawdę ma klimat! Oto kilka pomysłów na jego ciekawą aranżację.
0
Kwitnący balkon i taras

ARANŻACJA 1.

Na tym skandynawskim balkonie motywem przewodnim są ocynkowane osłonki o różnych kształtach. By aranżacji dodać ciepła i uroku zestawiono je ze splotami pledu, dywanu i niewielkiej doniczki na małym stoliku. Alternatywą dla tej ostatniej może być wykonana z tworzywa urokliwa doniczka o dzierganej fakturze.  

Ławka na balkonie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

 

ARANŻACJA 2.

Duże drewniane donice z mieszanką roślin wygladają jak klomby. To świetny sposób na stworzenie namiastki ogródka na tarasie. Na balkonie, gdzie zwykle jest mniej miejsca, warto je zastąpić zwykłymi drewnianymi skrzynkami.  

Klomby na tarasie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

 

 

ARANŻACJA 3.

Duże, średnie i małe doniczki, a w nich bazylia, tymianek, mięta i mnóstwo kwiatów. Nawet minimalistyczny taras dzięki nim zmieni się w pachnącą oazę. A foliowy namiot zapewni bardziej wymagającym roślinom szklarniowe warunki. 

Miniszklarnia na tarasie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

 

 

ARANŻACJA 4.

Rustykalne skrzyneczki, pastelowe osłonki, bielone meble... To wszystko tworzy romantyczny klimat na tym balkonie. Warto zróżnicować "naczynia", w których sadzimy rośliny - aranżacja będzie wyglądała dużo ciekawiej. 

Balkon z murowaną barierką

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

 

 

ARANŻACJA 5.

Soczyste kolory kwiatów, doniczek i poduszek na tym balkonie współgrają ze sobą, a do tego ożywiają jego wystrój. Większe donice ustawiono bezpośrednio na podłodze, dzięki czemu tworzą ozdobny szpaler przy barierce. Efektownym pomysłem są półki z drewnianych skrzynek, w sam raz do stawiania doniczek.  

Parawan na balkonie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

   

 

 

ARANŻACJA 6.

Piętrowy kwietnik to ozdoba sama w sobie. Kompozycja doniczek i roślin na jego stopniach zależy już tylko od naszej fantazji. Ustawiony przy barierce tarasu czy balkonu w efektowny sposób zapewni osłonę przed spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. 

Kwietnik na tarasie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

    

 

 

Odwiedź naszą sekcję JAK URZĄDZIĆ TARAS I BALKON

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...