Lamperia we wnętrzach

Lamperia we wnętrzach
Lamperia na ścianach kojarzy mi się dwojako. Po pierwsze, z eleganckimi wnętrzami, gdzie dolna część ściany wyłożona jest drewnem bądź ekskluzywną tapetą i zwieńczona dekoracyjną listwą. Po drugie z błyszczącą farbą olejną, zwykle w okropnym kolorze, „zdobiącą” klatki schodowe czy korytarze szpitali.
0
Lamperia we wnętrzach

W tym artykule chciałabym się zająć odczarowaniem ostatniego rozwiązania.

Przygotowując się do tego tematu, przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu zdjęć i informacji. Byłam zaskoczona, że lamperia to tak popularny aktualnie trend.

Ściany pomalowane do połowy na przeróżne kolory, znajdziemy w wielu współczesnych mieszkaniach, niemalże we wszystkich pomieszczeniach. W pokoju dziecka, nad szafkami w kuchni, w jadalni...

A jak zrobić sobie lamperię? To naprawdę nic trudnego. Wystarczy taśma malarska, wałek i puszka farby. Aktualnie wybór farb na rynku jest ogromny i jest w czym wybierać. Możemy użyć farb lateksowych, odpornych na brud, farb tablicowych, wyzwalających kreatywność czy zwykłych farb akrylowych. Nawet farby olejne występują obecnie w wersji matowej, więc i je można by wykorzystać.

Możliwości jest wiele i uwierzcie mi, niewiele mają wspólnego ze swoją poprzednią wersją. Więcej inspiracji i zdjęć znajdziecie na moim blogu.
 

 

Zródła zdjęć: fot. 1, fot. 2, fot. 3, fot. 4, fot. 5

 

 

 

Uwielbia klimat małych duńskich miasteczek. Gdziekolwiek tylko ma okazję odwiedza pchle targi i garażowe wyprzedaże. Prywatnie budowlaniec-projektant i właścicielka sklepu wnętrzarskiego. Autorka bloga fotobloo.blogspot.com.
Wczytywanie rekomendacji...