Lampy z naturalnych materiałów

Lampy z naturalnych materiałów
Świecący konar, kosz, tykwa… Lampy można zrobić z różnych surowców zaczerpniętych prosto z natury. Dlaczego warto je mieć w mieszkaniu? Bo ujmują wyglądem i zdolnością tworzenia niepowtarzalnego nastroju.
0
Lampy z naturalnych materiałów

WISZĄCE KOSZE

Wiklinowe klosze to świetna alternatywa dla tych ze szkła czy metalu. Sprawiają, że we wnętrzu robi się przytulniej, bardziej eko, swojsko, a do tego klimatycznie, bo ich ażurowa konstrukcja bajecznie rozprasza światło. Średnicę „koszy” dopasowano do wielkości stołu i wysokości pomieszczenia. W małej jadalni wyglądałyby groteskowo i przytłaczająco. Takie klosze można zrobić samemu. Poniżej znajdziecie link z filmem instruktażowym, jak zrobić lampę z tradycyjnego wyplatanego kosza.

Salon z jadalnią w stylu eko

 

DREWNIANA KONSTRUKCJA

Struktura plastra miodu – tak można określić kształt tego nietypowego żyrandola. Organiczna forma idzie w parze z naturalnym surowcem, bo lampę wykonano z drewna. Żarówki imitują świece, więc widać w tym projekcie nawiązanie do starodawnych pałacowych żyrandoli. Zwróćmy uwagę, jak wszystko w tym wnętrzu świetnie współgra. Oświetlenie jest niejako zwieńczeniem wystroju w modnym skandynawskim stylu.

Designerski żyrandol

 

LAMPA NA GAŁĘZI

A tu coś dla miłośników DIY, czyli rękodzieła. Potrzebne będą: konar prosto z lasu – warto trochę się potrudzić i poszukać takiego idealnego, o fantazyjnym kształcie (korę możemy zerwać lub zostawić) – oraz kilka lamp-żarówek na kablach. Cała filozofia polega na tym, żeby odpowiednio okręcić każdą z nich wokół gałęzi. W efekcie końcowym lampy będą ją niejako podtrzymywać. To, czy będzie ona wisiała pod kątem prostym czy asymetrycznie, zależy już tylko od naszej fantazji.

Jadalnia z lampą z gałęzi

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

    

 

 EGZOTYCZNA LAMPA

Zewnętrzna, zdrewniała część egzotycznej rośliny, jaką jest tykwa, używa się do wyrobu instrumentów muzycznych, naczyń, czy dekoracji. W tym przypadku z tykwy wykonano lampę. Ręcznie rzeźbiona i malowana prezentuje się zjawiskowo. W dodatku ma wycięte małe dziurki, przez które przebija światło, emitując miłą dla oka poświatę. To naprawdę oryginalny i wdzięczny dodatek. Zobaczmy, jak diametralnie odmieniła charakter prostej nowoczesnej kuchni.

Orientalna lampa w kuchni

 

ABAŻUR Z PAPIERU

To nieśmiertelne tworzywo jest dobre nie tylko po to, by coś uwiecznić na piśmie. To też świetny filtr dla światła, jeśli przybierze formę abażura. Papierowe klosze najczęściej są wykonane z papieru czerpanego. Dlatego nie ma dwóch takich samych, są niepowtarzalne. Niektórzy zdobywają się na samodzielne wykonanie nie tylko klosza, ale też samego papieru. Spróbujcie! A warto, bo to będzie oprawa przyjazna środowisku, nadająca się do recyklingu.

Aneks kuchenny z drewnianym ekranem

 

SKLEJKA DOOKOŁA

Taka nonszalancka konstrukcja przyciąga wzrok i rozgrzewa, zanim jeszcze zabłyśnie żarówka. Taki zjawiskowy design świetnie sprawdzi się w mieszkaniu miłośnika naturalnych materiałów. Klosz wykonano z długiego pasa sklejki, okręconego wokół prostej formy z tworzywa sztucznego. Sklejka jest giętka i elastyczna, więc taki splot nie zagraża jej trwałości. A efekt, jaki wywołuje we wnętrzu, jest nie do przecenienia!

Salon z malowaną na biało podłogą

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

     

 

 

Obejrzyj filmy instruktażowe:

LAMPA Z KOSZA

LAMPA NA BRZOZOWEJ NODZE

OZDOBNA LAMPA Z BIBUŁY

Przeczytaj także:

DIY - LAMPA OMBRE

LAMPA DLA RELAKSU

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...