Loft po brazylijsku

Loft po brazylijsku
Co kiedyś uchodziło za szczyt mody, dziś dla niektórych może wydawać się kiczem. Arabeski, marmur, różowe ściany i okładziny ścienne z ceramicznych kul trącą przepychem i zbędnym nadmiarem. Budynek wraca jednak do świetności, a w środku można znaleźć wiele ciekawych wnętrz.
0
Loft po brazylijsku

W mieszkaniu mieściła się kiedyś stróżówka. Nieustawna, ciemna, bo tylko z dwoma oknami wymagała gruntownych zmian. Architekci z pracowni ar-arquitetos zaczęli od reorganizacji przestrzeni. Wyburzyli większość ścian – pozostały jedynie słupy nośne. By zyskać nieco prywatności, sypialnię od salonu oddziela biała zasłona, którą w ciągu dnia można zsunąć i zyskać więcej przestrzeni.

 


Problem naturalnego światła architekci rozwiązali tworząc kuchnię- dobudówkę ze szklanym dachem i przylegającym do niego fragmentem szklanej ściany. Przegrody w świetliku tworzą we wnętrzu przyjemny rytm. Czarna stal pasuje też do ciemnej zabudowy kuchennej.

 


Kuchenne ściany wyłożono betonem, co umownie wydzieliło jedna ze stref w mieszkaniu. Zamiast górnego rzędu szaf – prosta półka. Dzięki temu wnętrze wydaje się „lżejsze”, a szafki nie pochłaniają cennego światła.

 


W części dziennej odsłonięto cegłę na ścianach, którą pomalowano na biało. Od razu robi się jaśniej. Miły patent – szafka pod telewizor wykonana z deski ustawionej na cegłach.

 


Sypialnia i łazienka to w zasadzie jedno pomieszczenie. Jedynie toaleta została zabudowana. Architekci w ciekawy sposób skonstruowali prysznic – okrągła, drewniana balia, a nad nią stalowe koło, na której zawisła zasłonka prysznicowa.

 


Apartament mieści się w budynku „Cinderela” w Morumbi, południowo-zachodniej dzielnicy São Paulo. Budynek powstał w 1956 roku. Zaprojektował go João Artacho Jurado – właściciel firmy budowlanej i okazjonalny architekt bez wykształcenia. Co kiedyś uchodziło za szczyt mody, dziś dla niektórych może wydawać się kiczem. Arabeski, marmur, różowe ściany i okładziny ścienne z ceramicznych kul trącą przepychem i zbędnym nadmiarem. Budynek wraca jednak do świetności, a w środku można znaleźć wiele ciekawych wnętrz.

 


Projekt:
ar-arquitetos (www.ar-arquitetos.com.br)
Gdzie: São Paulo
Ile mterów: 70 m2
Zdjęcia: ar-arquitetos
 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...