zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Loft po brazylijsku

Loft po brazylijsku
Co kiedyś uchodziło za szczyt mody, dziś dla niektórych może wydawać się kiczem. Arabeski, marmur, różowe ściany i okładziny ścienne z ceramicznych kul trącą przepychem i zbędnym nadmiarem. Budynek wraca jednak do świetności, a w środku można znaleźć wiele ciekawych wnętrz.
0
Loft po brazylijsku

W mieszkaniu mieściła się kiedyś stróżówka. Nieustawna, ciemna, bo tylko z dwoma oknami wymagała gruntownych zmian. Architekci z pracowni ar-arquitetos zaczęli od reorganizacji przestrzeni. Wyburzyli większość ścian – pozostały jedynie słupy nośne. By zyskać nieco prywatności, sypialnię od salonu oddziela biała zasłona, którą w ciągu dnia można zsunąć i zyskać więcej przestrzeni.

 


Problem naturalnego światła architekci rozwiązali tworząc kuchnię- dobudówkę ze szklanym dachem i przylegającym do niego fragmentem szklanej ściany. Przegrody w świetliku tworzą we wnętrzu przyjemny rytm. Czarna stal pasuje też do ciemnej zabudowy kuchennej.

 


Kuchenne ściany wyłożono betonem, co umownie wydzieliło jedna ze stref w mieszkaniu. Zamiast górnego rzędu szaf – prosta półka. Dzięki temu wnętrze wydaje się „lżejsze”, a szafki nie pochłaniają cennego światła.

 


W części dziennej odsłonięto cegłę na ścianach, którą pomalowano na biało. Od razu robi się jaśniej. Miły patent – szafka pod telewizor wykonana z deski ustawionej na cegłach.

 


Sypialnia i łazienka to w zasadzie jedno pomieszczenie. Jedynie toaleta została zabudowana. Architekci w ciekawy sposób skonstruowali prysznic – okrągła, drewniana balia, a nad nią stalowe koło, na której zawisła zasłonka prysznicowa.

 


Apartament mieści się w budynku „Cinderela” w Morumbi, południowo-zachodniej dzielnicy São Paulo. Budynek powstał w 1956 roku. Zaprojektował go João Artacho Jurado – właściciel firmy budowlanej i okazjonalny architekt bez wykształcenia. Co kiedyś uchodziło za szczyt mody, dziś dla niektórych może wydawać się kiczem. Arabeski, marmur, różowe ściany i okładziny ścienne z ceramicznych kul trącą przepychem i zbędnym nadmiarem. Budynek wraca jednak do świetności, a w środku można znaleźć wiele ciekawych wnętrz.

 


Projekt:
ar-arquitetos (www.ar-arquitetos.com.br)
Gdzie: São Paulo
Ile mterów: 70 m2
Zdjęcia: ar-arquitetos
 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...