Loft w Camden Town

Loft w Camden Town
Architekci z londyńskiej pracowni Craft Design zamienili jedno z biur w Camden Town w dwupoziomowy loft. Wysokie na 4.5 metra wnętrze to kreatywna zabawa przestrzenią.
0
Loft w Camden Town

Życie mieszkańców toczy się wokół białego sześcianu. Położony w centralnej części otwartego wnętrza wyznacza jego funkcjonalne strefy. W jego wnętrzu mieści się łazienka. Na „dachu” zaś znajduje się sypialnia oraz gabinet, do których wchodzi się po schodach z ukrytym pod nimi regałem. Jedna ze ścian sześcianu przylega do strefy kuchennej – w jej wnętrzu ukryto szafki i półkę na ekspres do kawy. Druga ze ścian znajduje się w części dziennej – tam również schowano „niewidzialne” szafki.

 

 

Architekci wykorzystali imponującą wysokość – przy jednej ze ścian szczytowych stanął biały regał, który wpisano w ukośny sufit. Półki mają różne rozmiary i ułożone są w przyjemne, geometryczne zestawienia. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel ma miejsce na sporą kolekcję książek i bibelotów.

 

 

Kuchnię zabudowano białymi szafkami otwieranymi na docisk. Proste fronty to nawiązanie do schowków ukrytych w ścianie kubiku. Kontrast wprowadza czarna ściana, a całość ociepla drewniany blat roboczy. Przy stole znalazło się kilka klasyków designu: krzesła Panton, Eames DAR i DSW oraz Jean Prouve Standard.
 

 

Projekt: Craft Design: Hugo D’Enjoy, Armando Elias (www.craftdesign.co)
Ile metrów: 56 m2
Gdzie: Londyn, Camden Town
Rok: 2013
Zdjęcia: Armando Elias
 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...