Lustra, lusterka, lustereczka

Lustra, lusterka, lustereczka
Idealnie się sprawdzają, gdy trzeba powiększyć przestrzeń. I mają ogromny potencjał dekoracyjny. Jedno lusterko w przedpokoju czy łazience to nuda. Postaw na zwielokrotniony efekt!
0
Lustra, lusterka, lustereczka

BLIŹNIACZE LUSTRA

Niby nic, a jak wiele… Dwa owalne lustra robią świetny aranżacyjny efekt w tej sypialni. Bez nich szare gładkie ściany byłyby płaskie i nudne. A teraz wyglądają świetnie i nabrały głębi. Lustra zdecydowanie poprawiają proporcje wnętrza ze skosem i belką na suficie, poza tym ich obłości przełamują dominację prostych linii i kanciastych mebli. Taki wizualny niuans dla spostrzegawczych.

 Szare ściany w sypialni

 

 ASYMETRYCZNE TRIO

Trzy lustra nad umywalką zamiast jednego to przełamanie utartego schematu. Wbrew konwencji lustra użyte w wystroju nie są ani okrągłe, ani prostokątne czy kwadratowe. Jakby lekko zdeformowane, tworzą ciekawy zestaw na ścianie i przykuwają wzrok od pierwszego wejrzenia. Kolorystycznie dobrano je do wykończenia szafki z umywalką i miętowej szafy. Dzięki temu wszystko idealnie ze sobą gra.

Kilka luster w łazience

 

STYLOWA KOMPOZYCJA

Już samo lustro na kominku tworzy klimat w tym wnętrzu, a tu jeszcze taka dodatkowa atrakcja. Zbiór okrągłych luster to centralny punkt aranżacji pokoju. Pomalowane na złoto, choć nieco mniej dekoracyjne, prezentują się bardzo szlachetnie. Taką galerię można skompilować z różnych okazów złowionych na pchlim targu, a potem przemalować farbą w sprayu. Warto dodać, że użyte lustra mają wypukłą taflę o efekcie tak zwanego rybiego oka, czyli odbijającą przestrzeń w szerszej perspektywie.  

Stylowy salon z lustrami

 

LUSTRO W KUCHNI

A oto lustro w czysto dekoracyjnej roli. No bo w kuchni przeglądać się nie mamy potrzeby, a w tym wypadku przestrzeń też szczególnie nie wymaga powiększenia. Jednak dzięki dodatkowi o ciekawej formie na gładkiej białej ścianie coś się zadziało. Zwróćmy uwagę, jak świetnie dopasowano formę i styl lustra do wystroju wnętrza. Jest smakowicie! 

Szara kuchnia

 

ODBLASKOWY PATCHWORK

Jak stworzyć patchwork z lusterek? Wystarczy zaopatrzyć się w sześciokątne lusterka w dwóch kolorach i przykleić je w ciekawej kombinacji na ścianie. Taka struktura plastra miodu to świetny pomysł na dekorację płaszczyzny nad wezgłowiem łóżka. Pod kolor złotych tafli dobrano lampę z miedzianym drucianym abażurem. Reszta jest prosta i o to chodzi – miało być skromnie, ale z charakterem.

Metalowe łóżko

 

 W RETRO KLIMACIE

Trójdzielne małe lusterko okazało się uroczym dodatkiem do tego wnętrza utrzymanego w stylu retro. Wprawdzie nie jest w pełni funkcjonalne, bo nie da się przy nim wykonywać zabiegów toaletowych, ale wygląda pięknie! Takiego unikatowego dodatku trzeba się naszukać na aukcjach internetowych, ale każdy wysiłek jest wart zachodu. Nawet zaśniedziałe czy wyszczerbione warto kupić, bo będzie niepowtarzalnym dodatkiem.

Kinkiety w łazience

 

DESIGN Z LUSTREM

Spodobało nam się to multilustro. Złożona ze stu małych lustereczek konstrukcja dodała wnętrzu blasku i przestrzeni. Taka dekoracja zupełnie wystarczy, by nawet minimalistyczny salon nabrał charakteru. Takie okazy nie są często spotykane, ale można się pokusić o zrobienie podobnego na zamówienie. Jeśli metaloplastyk i szklarz połączą siły, może z tego wyjść coś naprawdę zjawiskowego!

Dekoracyjna roślina doniczkowa

 

FUNKCJA I DEKORACJA

Z jednej strony proste lustro uzupełniające toaletkę, z drugiej – dekoracyjna kompozycja zdobiąca ścianę. Małe lusterka zawieszono na niej jakby od niechcenia, ale choć nie są w centrum, zwracają uwagę. Są równie stylowe jak tapeta w kwiatowy rzucik i konsola pełniąca rolę toaletki. To dobry pomysł również do łazienki czy przedpokoju. 

 

Stylowa toaletka

 

DOBRY WYBÓR

      

 

      

 

 

Przeczytaj także:

LUSTRO NAD ŁÓŻKIEM

LUSTRO OPARTE O ŚCIANĘ

LUSTRO W KUCHNI

Obejrzyj film LUSTRO W DEKORACYJNEJ RAMIE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...