Mała kuchnia, duży efekt

Mała kuchnia, duży efekt
Niewielki metraż potrafi być wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli trzeba na nim urządzić funkcjonalną kuchnię, najlepiej z udogodnieniami takimi jak choćby zmywarka. Efektowne wykończenie ściany, sprytne rozwiązanie czy oryginalny kolor mebli sprawią, że mała kuchnia będzie robiła wrażenie.
0
Mała kuchnia, duży efekt

EFEKTOWNA WNĘKA

Choć w tej kuchni nie ma wiele miejsca, od pierwszego spojrzenia rzuca się ona w oczy. Wnękę powyżej blatu pomalowano farbą tablicową, po której można pisać. Fajny pomysł, bo można sobie od razu zrobić listę rzeczy, których brakuje w zapasach. I nie ma się co bać czarnego koloru w małym wnętrzu. Tutaj wręcz zadziałał na korzyść. Czarna ściana optycznie się cofnęła, pogłębiając przestrzeń wnęki.

Czarna ściana w kuchni

 

KUCHNIA WOLNO STOJĄCA

Gotowe meble, które łatwo przestawić, idealnie dopasowano do tej niewielkiej przestrzeni pod skosami. Powstała bardzo praktyczna strefa do gotowania. By nie obciążać wnętrza, zrezygnowano z szafek wiszących. Wybrano też konsolę z otwartymi ażurowymi półkami, dzięki której dolna zabudowa też wygląda lekko. Stalowe elementy konstrukcji nadają całości industrialny klimat, którego dopełnia bielona cegła ścian. 

Kuchnia ze stali

 

PASTELOWE FRONTY

Nietypowy kolor frontów to połowa sukcesu w tej niedużej kuchni. Pastelowy odcień turkusu sprawia, że jest lekko, świeżo i bardzo subtelnie. Zwróciliśmy uwagę również ma ładne uchwyty. Jeden jest nie od kompletu, co wpływa na efektowność zabudowy. Ładne są też strukturalne kafle nad blatem, podłoga, lampa dobrana pod kolor szafek. I całkiem się zapomina, że miejsca jest dosyć mało. 

Pastelowa kuchnia

 

KOMPAKTOWY ANEKS

W typowych kawalerkach, które w jednej przestrzeni łączą funkcję kuchni, salonu i jadalni trzeba szczególnych starań, by na wszystko znaleźć miejsce. A do tego jeszcze zadbać, by komunikacja we wnętrzu była swobodna. Tutaj rozwiązano problem po mistrzowsku. Wysoka zabudowa kuchenna łączy się z szafą w przedpokoju. Wszystko, co trzeba, jest skrzętnie poukrywane. Nowoczesny okap wpisuje się w estetykę wystroju otwartej przestrzeni. Podoba nam się pomysł zintegrowania szafek kuchennych ze stelażem kanapy. Każdy centymetr powierzchni wykorzystano do maksimum.

Salon z kuchnią i jadalnią na małym metrażu

 

LUSTRZANA MOZAIKA

Proste białe meble to standard, by optycznie powiększyć przestrzeń małej kuchni. Ale warto pójść o krok dalej. Żeby było nie tylko praktycznie, ale też spektakularnie. Do tej kuchni wybrano niezwykle efektowną srebrną mozaikę, która tworzy lustrzaną powierzchnię. Ponieważ odbija się w niej światło i różne przedmioty, strefa kuchni nabrała głębi. Warto wybrać nawet jakąś droższą luksusową mozaikę, bo nie potrzeba jej wcale dużo. Koszty będą umiarkowane, ale rezultat nie do przecenienia!

Aneks kuchenny we wnęce

 

PÓŁKI ZAMIAST SZAFEK

Trzy rzędy prostych półek to rozwiązanie niskobudżetowe, ale dające możliwości. Dzięki regulowanej wysokości można je zamontować w dowolnej odległości, dopasowując do wielkości sprzętów czy naczyń. W tym przypadku na półkach ustawiono nie tylko zastawę, ale też dekoracje. Wybrano też ekskluzywny marmurowy blat, bo taki kawałek nie jest wcale drogi, a znacząco podnosi jakość wystroju. Warto zwrócić uwagę na ważny szczegół – wszystkie elementy na półkach są białe, dzięki czemu nie obciążają wnętrza wizualnie, a są jego rzeczywistą ozdobą.

Mała kuchnia

 

DREWNO WSZĘDZIE

Ściany wyłożone szczelnie drewnem przechodzą płynnie w zabudowę. Ciekawy pomysł. Naturalny materiał zapewnia wnętrzu przytulność i ponadczasowy wygląd. I znowu warto podkreślić – na tak małej powierzchni koszt nie będzie bardzo duży, za to zyskamy niepowtarzalne wnętrze. Drewno komponuje się świetnie z dodatkami w każdym kolorze. Warto też rozejrzeć się za designerskimi wolno stojącymi sprzętami AGD, których gabaryty będą dostosowane do małych wnętrz.

Mała kuchnia z czerwoną lodówką retro

 

NIEREGULARNY BLAT

W tym wąskim wnętrzu potrzebny był dobry pomysł. Okazał się nim nieregularny blat dopasowany do szerokości sprzętów AGD. Godnym podpatrzenia rozwiązaniem jest też niska lodówka z praktyczną półką nad szczytem, pojedyncza szafka na mało reprezentacyjne rzeczy oraz wąska półeczka na dekoracje, żeby wnętrze nie wydawało się zbyt surowe. Przeważającą biel przełamano ładnym odcieniem drewna, co też ma niebagatelne znaczenie dla odbioru wnętrza. 

Wąska kuchnia

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

     

 

 

Odwiedź również naszą sekcję MAŁA KUCHNIA

Przeczytaj także METAMORFOZA MAŁEJ KUCHNI

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...