Małe jest piękne

Małe jest piękne
To, że małe jest piękne to powszechnie znana prawda, a jeśli to „małe” odniesiemy do obrazu, grafiki, rysunku na ścianie i na dodatek pomnożymy razy „n”, to otrzymamy naprawdę piękny wynik…
0
Małe jest piękne

źródło: desiretoinspire.net

Dzisiaj proponuję Wam ścianę pełną małych obiektów – oczywiście ich zgromadzenie wymaga czasu i wysiłku, bo najlepiej jeśli są to dzieła stopniowo przez nas kolekcjonowane, nabywane przy różnych okazjach i w różnych źródłach. Fajnie jeśli powiesimy na ścianie prace totalnie odmienne, czyli zarówno miniaturowe obrazki, jak i niewielkie rysunki, czy graficzki.

Wspólnym mianownikiem będzie tu mały format, ale reszta to całkowita dowolność. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy dzięki różnorodnym, pozornie niepasującym do siebie ramom – zarówno minimalistycznym prosto ze sklepu, jak drewnianym, zdobionym, podniszczonym – znalezionym gdzieś na starociach.

źródło: thingsthatinspire.net

źródło: The Shabby Nest

źródło: onekindesign.com

Warto tu dodać, że dzieła niewielkie formatem, a zwłaszcza grafiki, bywają całkiem niedrogie… Więc może to być pomysł, by stosunkowo niedużym nakładem stworzyć ciekawą kolekcję i tym samym nietuzinkową ozdobę domu.

Więcej o sztuce we wnętrzach na moim blogu Sztuka nie gryzie. Zapraszam!

 

 

 

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...