zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mebel do mieszkania

Mebel do mieszkania
Living Cube to antresola, biuro, regał i garderoba w jednym. Prawdziwa maszyna do mieszkania!
0
Mebel do mieszkania

Le Corbusier byłby dumny. Living Cube to prawdziwa maszyna do mieszkania. Wielofuncyjny mebel, w którym można mieszkać, pracować i przechowywać domowe sprzęty.

 

 

Jak często w przypadku pomysłowych patentów, i tu potrzeba okazała się matką wynalazku. Artysta i proejktant, Till Könneker, wprowadził się do nowego mieszkania. Wysokie studio nie miało jednak miejsca na przechowywanie oraz oddzielnego pokoju dla gości. Projektant postanowił sam zmierzyć się z małą przestrzenią i dużymi potrzebami.

 

 

Living Cube to rezultat prac projektanta. Czarny dębowy kubik to trochę mebel, a trochę samodzielne wnętrze. Świetnie sprawdzi się w większych mieszkaniach jako dodatkowe miejsce do przechowywania, w małych wnętrzach pozwoli efektywnie wykorzystać każdy metr.

 

 

Design mebla jest bardzo minimalistyczny. Projektant chciał, by widoczna była przede wszystkim funkcja, dlatego Living Cube nie ma ani jednego zbędnego elementu. Mebel składa się z regału, który pomieścił kolekcję vinyli Tilla, miejsca na telewizor, wieszaka na ubrania oraz półki na buty. Wewnętrz kubika kryje się garderoba, która równie dobrze może służyć jako pracownia lub biuro. Zamontowane w środku oświetlenie ułatwia korzystanie ze schowka.

 

 

Na "dachu" wygodne łóżko, które w mieszkaniu Tilla pełni funkcję pokoju gościnnego. Na antresolę można się dostać przy pomocy czarnej stalowej drabinki przymocowanej do boku mebla.

 


 

Mebel doczekał się już kilku wersji. Można wzbogacać go o dodatkowe elementy i np. zamiast szafki RTV wstawić chowane w meblu biurko. Living Cube produkowany jest w Szwajcarii i USA.
 

Projekt: Till Könneker (www.illdesigns.ch)
Gdzie: Berno
Rok: 2013
Zdjęcie: Rob Lewis (www.rob-lewis.ch)
Producent: Living Cube Furniture (www.livingcube-furniture.com)

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...