Mieszkanie dla dwojga

Mieszkanie dla dwojga
Nowoczesna forma i tradycyjny materiał. Drewno i otwarta przestrzeń to główne motywy apartamentu w Yokohamie.
0
Mieszkanie dla dwojga

Otwartą przestrzeń apartamentu w Jokohamie dzieli drewniana ściana w kształcie litery L. Ale to nie tylko ściana. Wielofunkcyjny mebel kryje w sobie szafki, półki i siedzisko. Wnętrz z podobnym kubikiem widizelismy już sporo. W tym urzekło nas jednak nie tylko to rozwiązanie, ale i umiejętny mariaż betonu z drewnem oraz ograniczona paleta kolorów, która stworzyła klimat z pogranicza industrialu i wnętrz skandynawskich.

Z poprzedniej aranżacji architekci z tokijskiej pracowni Sinato pozostawili jedynie betonową ścianę i szalunek. Surowy materiał nadał inudstrialnego sznytu, dobrze komponuje się też z drewnem w ciepłym, naturalnym odcieniu.

Sypialnię od strefy dziennej oddziela ściana - przy suficie, by lepiej doświetlić wnętrze, wkomponowano wąski świetlik.

Klimat wnętrza budują dyskretne zestawienia kolorów - szarości betonu i ścian pomalowanych farbą i jasny odcień drewna. Do tego subtelne, kolorowe detale - oparcia krzeseł, poduszki i naczynia. Dzięki temu nie jest mdło i nudno.

Część łazienki wyeksponowano w otwartej części salonu. Zabudowa wygląda jednak jak minimalistyczna toaletka, a nie jak typowa szafka łazienkowa. Wkomponowana w nią umywalka jest bardzo dyskretna.

 Czyste drewno w zabudowie ściennej przyjemnie kontrastuje z usłojonymi deskami na podłodze.

 

Projekt: Sinato (www.sinato.jp)

Gdzie: Jokohama
Ile metrów: 64 m2
Zdjęcia: Toshiyuki Yano

Zobacz również : 

Mieszkanie dla matki i córki

Apartament w Kopenhadze

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...