Mieszkanie w kolorach Południa

Mieszkanie w kolorach Południa
Ciepły, naturalny, nieco tajemniczy. Taki jest styl toskańskich willi, których urok podziwiamy podczas wakacyjnych wędrówek. Choć klimat za oknem mamy inny, ten w naszych wnętrzach możemy łatwo zmienić. Użyjmy mocy południowych kolorów!
0
Mieszkanie w kolorach Południa

TOSKAŃSKA CZERWIEŃ

Nie jest ani krzykliwa, ani agresywna. Jej stonowany odcień ma za to w sobie dużo dostojeństwa i elegancji. To ciemny kolor i na pewno trzeba się z nim obchodzić rozsądnie. Najlepiej, jak pokryjemy taką czerwienią jedną ze ścian albo namalujemy lamperię na wysokości 2/3 pomieszczenia. Jest bardzo apetyczna i ładnie komponuje się z drewnem, jak widać na obu aranżacjach. A co więcej, nie przeszkadza jej styl wnętrza. Rustykalny czy loft – z każdym się dogada.

Kuchnia ze starym kredensem i czerwonymi ścianami

 

Gabinet do pracy

 

    

 

ZIELEŃ OLIWKI

Gaje oliwne to nieodłączny atrybut toskańskiego krajobrazu. Ten naturalny kolor króluje też we wnętrzach. Cieplejsze tony rozświetlają pomieszczenia, a te chłodniejsze – chłodzą je w upalne dni. Jak widać w tej kuchni, ładnie się też komponuje z innymi odcieniami zieleni, np. miętowym. W industrialnym salonie na drugim zdjęciu ciepła oliwkowa tapeta ożywiła wystrój zdominowany przez surowy beton i bieloną cegłę. Podoba nam się też, jak z wyczuciem skontrastowano ją z tapicerką foteli kinowych. Taka zgaszona czerwień też kojarzy się z południowym klimatem.

Kuchnia z zielonymi ścianami

 

Salon w stylu loft

 

    

  

ODCIENIE PALONEJ SJENY

Od rudawych beżów, przez żywe pomarańcze i rudości, po głębokie brązy. Naturalne barwy gliny są naprawdę różnorodne i dają piękny efekt w toskańskich wnętrzach. Ciepło, przytulność, wyjątkowość. W rustykalnej kuchni poniżej pomalowana i ręcznie przecierana ściana nabrała wiekowego wyglądu. I świetnie komponuje się z drewnem rustykalnych szafek. Z kolei w drugiej aranżacji przekornie kolorystykę Południa wprowadzono we wnętrzu w stylu Północy. Skandynawski salon świetnie się odnalazł w takiej odsłonie, bo też kocha wszystko, co naturalne.

Kuchnia w kolorach brązu

 

Salon z drewnianym sufitem

 

     

 

SŁOMKOWY ŻÓŁTY I KAMIENNY BEŻ

Kolor słońca to podstawa budowania wakacyjnego klimatu. Kolor ten jest wdzięczny jako tło dla mocniejszych akcentów lub kontrastowych dodatków. W tej sypialni stonowaną ścianę zestawiono z intensywnym wibrującym wybarwieniem łóżka. Efekt piękny! Warto zwrócić uwagę, że żółtą farbą pomalowano również sufit, dzięki czemu powstało wrażenie przytulnego „kokonu”, które w sypialni jako azylu odpoczynku, jest szczególnie pożądane. Żółtawy odcień mogą mieć też niektóre rodzaje kamienia, częściej jednaj spotykamy je w najróżniejszych tonacjach beżu jak w toskańskiej kuchni poniżej. Wnętrze rozświetla kanarkowa kuchenka w stylu retro.

Stylowe łóżko w sypialni

 

Kuchnia w stylu toskańskim

 

    

  

 

Przeczytaj także POZNAJ STYL TOSKAŃSKI

Odwiedź naszą sekcję JAK WYBRAĆ STYL?

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...