Mieszkanie z surowym betonem

Mieszkanie z surowym betonem
Podczas renowacji apartamentu w São Paulo architekci odkryli betonowy słup konstrukcyjny i surową cegłę na ścianach. Wpadli na pomysł, by pozostawić te elementy bez tynku. Kolorowe dywany, dodatki i wszędobylska zieleń poskromiły ich surowy charakter.
0
Mieszkanie z surowym betonem

Dzięki wyburzeniu ściany między kuchnią a salonem powstała funkcjonalna otwarta przestrzeń. Okna w części dziennej zajmują całą szerokość pomieszczenia, dlatego wpada tu mnóstwo światła dziennego. Wzorzysty dywan sprawia, że wnętrze z betonem jest przytulne.

 

 

Betonowe elementy konstrukcyjne zostały zestawione z posadzką z lastriko. Na neutralnym białym tle ścian efektownie prezentują się niebieska komoda i doniczkowe rośliny. Sofa z miękkich modułów ma oryginalny „łatany” pokrowiec.

 

 

Proste meble kuchenne w dwóch kolorach mają fazowane fronty zamiast uchwytów. Stalowy blat świetnie komponuje się z surową cegłą na ścianie.

 

 

W częściowo zachowanej ścianie wybito prześwit doświetlający aneks kuchenny. Ten element architektoniczny urozmaicił przestrzeń i dodał działowej ścianie lekkości. Dodatkowo zamontowano w nim półki na książki, kwiaty i ozdoby.

 

 

Cegła zdominowała również wystrój sypialni. Równie wyrazistym elementem jest barwny chodnik. Dwie wnęki w pokoju zabudowano szafami-garderobami.

 

 

Okno do podłogi z zewnątrz osłaniają metalowe okiennice.

 

  

Projekt: Vitro (www.vitro.arq.br)

Ile metrów: 93m²

Rok: 2013

Zdjęcia: Ana Mello (www.anamellofotografia.com

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...