Minimalistyczna łazienka

Minimalistyczna łazienka
Mało sprzętów i wszystko skrzętnie pochowane. Takie mamy wyobrażenie o minimalistycznej łazience. Ale takie wnętrze lubi też kolor, kontrasty, ekskluzywne materiały... Zobaczcie sami!
0
Minimalistyczna łazienka

BLACK AND WHITE

Minimalizm może być elegancki. Zastosowanie klasycznego kontrastu kolorów – białego i czarnego to jedna z możliwości osiągnięcia takiego efektu. Podoba nam się, jak subtelnie przemycono aspekt dekoracyjny, czyli strukturę mozaiki przy natrysku i na fragmentach ściany poza kabiną. Ścianka prysznicowa ograniczona do niezbędnego minimum zapewnia ochronę przed zachlapaniem, a nie ogranicza swobody wchodzenia pod prysznic. 

Czarno-biała łazienka

 

 

            

 

 

CZYSTA BIEL

Biel najbardziej kojarzy się z minimalizmem. Sterylny charakter tego niewielkiego pomieszczenia przełamano jasnoszarym gresem posadzki. Odpływ w podłodze zamiast brodzika to też sposób na minimalistyczne wyposażenie łazienki. No i szafka – biała jak ściana – przez co wtapia się w jej tło niczym kameleon. Wnętrze od razu wydaje się większe!

Łazienka z kabiną prysznicową

 

 

     

 

 

WOLNO STOJĄCA UMYWALKA

Projektanci designerskich sprzętów dążą do maksymalnego uproszczenia ich formy. Funkcjonalność jest na pierwszym planie. Tak samo jest z minimalistycznym wnętrzem. Wystrój łazienki poniżej oparto na takich właśnie prostych kształtach i fakturach czarnej ściany oraz betonowej posadzki. Nie potrzeba naprawdę nic więcej, by zadbać o codzienną toaletę w dobrym otoczeniu.

Minimalistyczna łazienka z wolno stojącą umywalką

 

 

     

 

 

MOCNY AKCENT

Najzwyklejsze kafle bez wzorów, bez faktury, a jest efekt. Polega on na zastosowaniu kontrastu kolorów, tym razem nieco bardziej odważnego niż klasyczna czerń i biel. Czerwone płytki w tym przypadku tworzą w dodatku iluzję głębi wnęki z prysznicem. Choć jest ona otwarta, sprawia wrażenie odrębnej strefy. I o to właśnie chodziło!  

Kabina prysznicowa we wnęce

 

 

                   

 

 

WANNA I PRYSZNIC

Minimalistyczna łazienka nie stawia nas przed wyborem – wanna albo prysznic. Jak widać na zdjęciu poniżej, jest w niej miejsce na jedno i drugie. Gładkie powierzchnie, czysta forma elementów wyposażenia i… kilka dekoracji. W minimalistycznym wnętrzu nie są one zabronione. Tutaj w roli dekoracji wnętrza występuje dodatkowo widoczna za oknem zieleń. Cała kompozycja tego wnętrza to istny majstersztyk.

Minimalistyczna łazienka z brodzikiem wpuszczonym w podłogę

 

 

     

 

 

CIEPŁO Z DREWNIANĄ PODŁOGĄ

Minimalistyczna łazienka potrafi też zaskoczyć. W tej akurat zupełnie niespodziewanie ułożono na podłodze deski z odzysku. Jest ciepła, miła w dotyku, aż chce się po niej chodzić boso. Taki rustykalny akcent jest eko, jest modny i godny pozazdroszczenia. Podoba ci się ten pomysł? Rozejrzyj się za jakimś drewnem z rozbiórki, trochę je przeszlifuj i zabezpiecz przed wilgocią. Odwdzięczy się niepowtarzalnym klimatem, jaki stworzy we wnętrzu.

Łazienka z betonową ścianą

 

 

           

 

 

SZLACHETNY KAMIEŃ

A teraz minimalizm w szlachetnej odsłonie. Białe żyłkowanie na brązowym tle marmurowych kafli zachwyca zjawiskowym rysunkiem. Takie wnętrze nie zestarzeje się nawet za dwadzieścia lat, bo naturalne materiały nigdy nie wychodzą z mody. A do tego pięknie się starzeją. Dekoracyjne dodatki w takim otoczeniu byłyby zbyt nachalne. Mówimy im nie! Forma w tym wypadku ma pozostawać w tle.

Marmur w łazience

 

 

        

 

 

WANNA W OBUDOWIE

Minimum sprzętów, maksimum doznań. Kąpiel w marmurowej wannie rekompensuje ascetyczny wystrój wnętrza. Relaksowi sprzyjają też ład i harmonia dookoła. Bo im mniej rzeczy na widoku, tym mniejszy chaos wokół wanny czy umywalki. W tej łazience postawiono na ciekawą architekturę oraz efektowne wykończenie wanny i konsekwentnie wyeksponowano te aspekty. Wysoka jakość oznacza wnętrze modne i funkcjonalne przez lata.  

Marmurowa wanna

 

 

                

 

 

 

Odwiedź naszą sekcję JAK URZĄDZIĆ ŁAZIENKĘ

Przeczytaj także NOWOCZESNA ŁAZIENKA

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...