Mój wigilijny stół!

Mój wigilijny stół!
W pięknej porcelanie marki Vola art of deco zakochałam się podczas Lodz Design Festival 2015. Uznałam wówczas ich produkt jako jeden z 9 hitów tegorocznej edycji festiwalu.
0
Mój wigilijny stół!

Pierwsza kolekcja wyszła z pod ręki projektanta i twórcy marki, Marcina Młoczkowskiego na początku tego roku. Obejmuje cztery wzory wykonane z 24-karatowego złota nałożone na szkło i porcelanę najwyższej jakości. Smaku dodaje fakt, iż pełny proces produkcyjny odbywa się w Polsce.

Całym sercem dopinguje i wspieram projekty Marcina, którego projekty doceniła również kapituła konkursu „make me” oraz jury prestiżowego konkursu „Młodzi na start”, organizowanego przez  Elle Decoration. Tą niezwykła porcelanę można było zobaczyć też w ramach Helsinki Design Week, jesienią tego roku.

Dlatego z dumą zapraszam do mojego stołu w świątecznej, bożonarodzeniowej odsłonie jaką przygotowałam bazując na kolekcji porcelany i szkła marki Vola art of deco. Uwagę zwraca kunszt dekoracji. Mimo bogactwa zdobniczego, porcelana jest pełna stylu i klasy. Nie ociera się nawet o przepych czy kicz. To zasługa projektanta, który zadbał o nowoczesne wzornictwo. Również bardzo płaska forma talerzy nadaje współczesnego charakteru. Połączenie bardziej ozdobnych elementów kolekcji z tymi subtelniejszymi wzorami gwarantuje zachowanie równowagi stylizacji. Różnorodność wzorów pozwala na komponowanie zastawy na wiele sposobów. Każdy gość może mieć inny komplet talerzy, inną filiżankę czy kieliszek. Z taką porcelaną moje święta będą pełne blasku. Twoje też takie mogą być.

stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics.com.

Zapraszam również na mój blog Interiors Design.

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...