Monochromatyczna przestrzeń

Monochromatyczna przestrzeń
Istnieje mnóstwo odcieni, kolorów oraz nieograniczona ilość rozwiązań, jaką możemy zastosować do aranżacji wnętrz.
0
Monochromatyczna przestrzeń

Dla jednych mieszkanie w chłodnej monochromatycznej kolorystyce może być nudne, a dla innych może być interesującą przestrzenią, w której można rozbudzić swoją kreatywność i pokazać wiele możliwości, dzięki dobraniu odpowiednich odcieni i struktur.
Wybierając do naszego mieszkania kolorystykę monochromatyczną z czernią i bielą w roli głównej, możemy mieć pewność, że takie wnętrza nabiorą modnego charakteru. Tak też jest oto i w tym przypadku, czyli w tym niezwykłym apartamencie w dzielnicy przemysłowej Kopenhagi.


Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na łączenie elementów strukturalnych z funkcjonalnością, To idealne rozwiązanie, które zawsze się sprawdza przy kolorystyce monochromatycznej i zestawieniu różnych materiałów. Tak też jest w tym mieszkaniu, wnętrza prezentują się z dużą lekkością, jednocześnie nie są nudne, a wręcz przyciągają uwagę.


Również zastosowanie szarości oraz drewna przy kominku czy w elementach wystroju, doskonale łagodzą mocne kontrasty, wprowadzając do wnętrza ciepłą, miłą atmosferę.
Światło w tym apartamencie odgrywa zasadniczą rolę, a okna o dużych rozmiarach nie tylko sprawiają, że  mieszkanie jest jasne i przytulne, ale podkreślają dużą, otwartą przestrzeń.
 

 


Jest jeszcze jeden z wielu elementów, który mnie zaciekawił pod względem funkcjonalności. To przesuwane drzwi, które zarówno są ciekawym elementem estetycznym,  a także wprowadzają porządek i harmonię.

W tym wyjątkowym apartamencie dominuje funkcjonalność z surowością kontrastowych elementów.

Źródło zdjęć: revistaad.es

Więcej ciekawych wnętrz na moim blogu Project Home Staging.
 


Ewelina Kożuchowska, założycielka blogów Project Home Staging i Project Home & Poster. Z wykształcenia grafik, ceramik, zajmuję się stylizacją wnętrz.
Wczytywanie rekomendacji...