Najmodniejsze kolory ścian

Najmodniejsze kolory ścian
Błękit zachmurzonego nieba, rdzawy odcień ziemi, fiolet ametystu… W tym roku we wnętrzach królować będą kolory ziemi. Fiolety i pomarańcze zbyt odważne? Jest alternatywa – spokojne i bezpieczne beże, które wracają do łask.
0
Najmodniejsze kolory ścian

PRZYBRUDZONY BŁĘKIT

Błękit z domieszką szarości, czyli tak zwany petrol blue, przypomina niebo w pochmurny dzień. Ten chłodny odcień jest mimo wszystko bardzo kojący i świetnie komponuje się z drewnem, sepią, brązami. Może występować w wersji mocniejszej, bardziej wyrazistej, albo…

Eklektyczny salon

 

      

 

…bardziej rozwodnionej, która będzie nawiązywała do skandynawskich pasteli. Cały pokój, jedna ściana czy wnęka jak w tej sypialni. Od nas zależy dawka tego oryginalnego koloru.

Wnęka w sypialni

 

CYTRYNOWY I MUSZTARDOWY ŻÓŁTY

Niewątpliwie żółty po mistrzowsku wywołuje wrażenie ciepła i światła we wnętrzu. I świetnie wygląda skontrastowany nie tylko z bielą i granatem jak w prezentowanej sypialni. Takie kontrasty można wywołać „ruchomymi” elementami wystroju – pościelą, narzutą czy poduszkami ozdobnymi. Wtedy unikniemy niebezpieczeństwa, że aranżacja nam się szybko znudzi.

Sypialnia z żółtą ścianą

 

    

 

Kropla zieleni i czysty żółty zmienia się w mniej oczywisty musztardowy odcień. W pokoju dziecka kolor ten się przez długi czas nie przeterminuje.

Tablica w pokoju dziecięcym

 

CEGLASTY I RDZAWY POMARAŃCZ

Ten kolor był zaskoczeniem na targach w Mediolanie. Może zaskoczyć i Ciebie. Ale pomarańczowy niejedną ma twarz. To nie tylko soczysty odcień popularnego cytrusa, ale też jego zgaszona ceglasta wersja czy rudawe tonacje, nawiązujące do rdzy. Pomarańczowy robi duże wrażenie zestawiony z czernią, co świetnie widać na przykładzie industrialnej kuchni poniżej.

Kuchnia z kamiennym zlewem

 

              

 

Zaakcentowana nim jedna ściana w zupełności wystarczy. Świetnie kolorem tym posłużono się w nowoczesnym domu ze zdjęcia. Szklane tafle barierki eksponują go w całej okazałości.

Szklana balustrada

 

PRZYDYMIONY FIOLET

Spośród wielu odcieni fioletu nam spodobał się ten tajemniczy, lekko przydymiony. Wygląda dostojnie i elegancko. To nie tylko barwa do dużych rezydencji, ale też interesujące tło dla nowoczesnego wyposażenia. Głębia koloru przekłada się na optyczną głębię wnętrza. 

Kolor w salonie

 

    

 

Fiolet i czerń zestawione w jednym wnętrzu? Ktoś mógłby powiedzieć – szaleństwo! Ale w tym szaleństwie jest metoda na niepowtarzalne, niebanalne wnętrze. Jasna podłoga rozjaśniła pomieszczenie.

Łazienka-salon

 

ZIELEŃ SZAŁWII I KHAKI

Skoro mowa o kolorach ziemi, to zieleń musi zostać obowiązkowo uwzględniona. Odcień khaki modny jest nie tylko na wybiegach. Sprawdzi się też we wnętrzu. Pomalowana nim ściana może z nostalgią przenieść nas w klimat retro. Kolaż pocztówek, grafik, rysunków i wycinków z gazet w podobnej gamie kolorystycznej jak w tym kąciku z biurkiem to gotowa podpowiedź na dekorację ściany.

Stylowy kącik do pracy

 

      

 

Zieleń zieleni nierówna, to fakt. Tym bardziej uwagę zwracają szczególne jej odmiany, jak choćby szałwiowy. Cechuje go domieszka szarości, za sprawą której jest chłodny w odbiorze. Dlatego warto na jego tle wyeksponować ciepłe elementy, co dobrze zrozumiał autor wystroju tego pokoju. 

Nowoczesny salon z eklektyczną galerią ścienną

 

SKALISTE BEŻE I BRĄZY

Jak wspomnieliśmy na początku, beże wracają. Sięgnęły po nie czołowe marki światowego designu. Bo to kolor szlachetny i podkreślający luksus wystroju. Warto jednak pójść w chłodne odcienie, które optycznie powiększają i kojąco wpływają namysły. Jak szarość, świetnie komponują się z kolorami bardziej wyrazistymi, jak choćby prezentowana w salonie na zdjęciu morela.

 

Kącik do czytania z morelową ścianą

 

      

 

 To kolor wprost wymarzony do minimalistycznego wnętrza. Neutralny odcień na ścianach jest ponadczasowy, koresponduje z drewnem posadzki i nie przytłacza. A o taki relaksujący klimat przecież w sypialni chodzi najbardziej.

 

Sypialnia z nowoczesnym łóżkiem z baldachimem

 

 

Przeczytaj także:

TRENDY KOLORYSTYCZNE Z MEDIOLANU

KOLOR ROKU 2017

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...