Niskobudżetowa kuchnia

Niskobudżetowa kuchnia
Nie trzeba wydawać fortuny, żeby było ładnie i funkcjonalnie. Mamy dla was kilka sprawdzonych pomysłów na kuchnię za grosze.
0
Niskobudżetowa kuchnia

Kuchnia z drewnianą podłogą

 

Musisz odłożyć remont na później? Na wykończenie kuchni nie zostało już wiele środków? To nie oznacza końca zabawy. Nie trzeba wiele, by zrobiło się i przyjemnie, i ciekawie.

Farba tablicowa zamiast płytek. Można zapisać na niej listę zakupów. Albo narysować ciekawy wzór. Jeśli pod farbę tablicową położy się podkład magnetyczny, można przytwierdzić do niej zdjęcia, a nawet stalowe pojemniki na przyprawy. I najważniejsze: to tanie rozwiązanie, które można wykonać bez pomocy fachowca.

Kuchnia ze ścianą tablicową

 

Kuchnia z czarną ścianą

 

  

 

 

Zasłonka zamiast frontów. Gdy stare szafki się zniszczą lub po prostu znudzą, można zastąpić fronty zasłonką przytwierdzoną do karnisza linkowego, który łatwo przymocujesz do obudowy szafy. To pomysł znany we wnetrzach rustykalnych, zwłaszcza prowansalskich lub toskańskich.

Kuchnia w toskańskim stylu

 

Kuchnia z zasłonką w marynarskie pasy

 

       

 

 

Reling zamiast gónych szafek. Można powiesić na nim doniczki z ziołami, ociekarkę albo kuchenne przybory. Praktycznie, bo zawsze wszystko będzie pod ręką.

Rustykalna kuchnia z cegłą

 

Beton nad kuchennym blatem

 

 

           

 

 

Szafki, półki... to nudne. Skrzynki po owocach wchodzą szturmem do kuchni. Kupisz je na targu za kilka złotych. Możesz je pomalować albo zostawić w surowym stanie. Posłużą jako regał albo podręczne półeczki. Ciekawy efekt daje łączenie skrzynek o różnej wielkości. Taką półkę można zrobić też z innych pojemników, wkładów do szuflad lub nawet starych szuflad.

 

Regał kuchenny ze skrzynek po owocach

 

Kuchenne półki ze skrzynek

 

 

   

 

 

Lampa wisząca na gałęzi. To pomysł na efektowne oświetlenie. Wystarczy już żarówka w ozdobnej oprawce na kolorowym kablu oraz gałąź znaleziona w lesie. Można wykorzystać też przemysłowe lampy kanałowe lub lekkie szklane lampy. 

Indsutrialne lampy w kuchni

 

Czarna ściana w kuchni

 

 

    

 

 

Przeczytaj także:

SZEŚĆ POMYSŁÓW NA ŚCIANĘ W KUCHNI

NASZA BETONOWA KUCHNIA

JAK SZYBKO WYSTYLIZOWAĆ SWOJĄ KUCHNIĘ?

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...