Niskobudżetowa kuchnia

Niskobudżetowa kuchnia
Nie trzeba wydawać fortuny, żeby było ładnie i funkcjonalnie. Mamy dla was kilka sprawdzonych pomysłów na kuchnię za grosze.
0
Niskobudżetowa kuchnia

Fot. JRKVC Peter Jurkovic

Musisz odłożyć remont na później? Na wykończenie kuchni nie zostało już wiele środków? To nie oznacza końca zabawy. Nie trzeba wiele, by zrobiło się i przyjemnie, i ciekawie.

Farba tablicowa zamiast płytek. Można zapisać na niej listę zakupów. Albo narysować ciekawy wzór. Jeśli pod farbę tablicową położy się podkład magnetyczny, można przytwierdzić do niej zdjęcia, a nawet stalowe pojemniki na przyprawy. I najważniejsze: to tanie rozwiązanie, które można wykonać bez pomocy fachowca.


fot. Flower Council / Kuchnia ze ścianą tablicową


fot. Adam Ościłowski / Kuchnia z czarną ścianą

Czarna farba tablicowa Syntilor >>
Farba magnetyczna Jeger >>

Zasłonka zamiast frontów. Gdy stare szafki się zniszczą lub po prostu znudzą, można zastąpić fronty zasłonką przytwierdzoną do karnisza linkowego, który łatwo przymocujesz do obudowy szafy. To pomysł znany we wnetrzach rustykalnych, zwłaszcza prowansalskich lub toskańskich.


fot. East News / Kuchnia w toskańskim stylu


fot. Pfleiderer / Kuchnia z zasłonką w marynarskie pasy

 

Zasłona Foggia >>
Regulowany karnisz linkowy >>

Reling zamiast gónych szafek. Można powiesić na nim doniczki z ziołami, ociekarkę albo kuchenne przybory. Praktycznie, bo zawsze wszystko będzie pod ręką.


fot. Fantastic Frank / Rustykalna kuchnia z cegłą


fot. Ar Arquitetos / Beton nad kuchennym blatem

Reling Delinia >>
Ociekarka na reling >>
Koszyk na reling >>
Komplet 6 haczyków >>

Szafki, półki... to nudne. Skrzynki po owocach wchodzą szturmem do kuchni. Kupisz je na targu za kilka złotych. Możesz je pomalować albo zostawić w surowym stanie. Posłużą jako regał albo podręczne półeczki. Ciekawy efekt daje łączenie skrzynek o różnej wielkości. Taką półkę można zrobić też z innych pojemników lub nawet starych szuflad.

 
fot. Bulls / Regał kuchenny ze skrzynek po owocach


fot. Light Locations / Kuchenne półki ze skrzynek

Skrzynka sosnowa 40x14x30 >>
Skrzynka sosnowa 40x24x30 >>

Lampa wisząca na gałęzi. To pomysł na efektowne oświetlenie. Wystarczy już żarówka w ozdobnej oprawce na kolorowym kablu oraz gałąź znaleziona w lesie. Można wykorzystać też przemysłowe lampy kanałowe lub lekkie szklane lampy. 


fot. Sylwia Liana / Indsutrialne lampy w kuchni


fot. Living4media/Agencja Free / Czarna ściana w kuchni

 

Lampa wisząca Salina >>
Lampa wisząca Tamiza >>

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...