zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Nowoczesny dom z historią

Nowoczesny dom z historią
Tego domu nie należy oceniać po wyglądzie… zewnętrznym. Bo to, co zastaniemy w środku zupełnie nas zaskoczy. I niewątpliwie zainspiruje.
0
Nowoczesny dom z historią

Elewacja frontu jest w stylu edwardiańskim, za to wystrój i dobudówka z tyłu domu są absolutnie nowoczesne. Grafitowy kubik zintegrowany z tarasem znacząco zwiększył metraż mieszkania.

 

 

Salon z panoramicznym oknem jest przestronny i ma ładny widok na zieleń ogrodu. Granatowa kanapa skontrastowana z żółtym dywanem to wygodny i wyrazisty mebel zaprojektowany przez Patricię Urquiolę. Półki różnej długości z ekspozycją dzieł sztuki i bibelotów to prosty pomysł na dekorację ściany.

 

 

Jadalnię urządzono lekkimi białymi krzesłami i stołem, które dyskretnie wtapiają się w tło szafy wnękowej. Mebel jest praktycznym dodatkowym schowkiem w domu. Jego fronty harmonizują z obudową siedziska pod oknem, wykonaną z takiej samej, ozdobionej rowkami płyty.

 

 

Kuchnia otwarta na salon powstała z połączenia dawnej kuchni i łazienki. Szafki kuchenne sięgające sufitu nie pozwalają, by zbędne rzeczy stały na widoku. Ich rowkowane fronty ciekawie zestawiono z fakturą płytek nad blatem.

 

 

Przesuwane drzwi ukrywają spiżarnię z dodatkowymi szafkami i blatem roboczym. Czarna płaszczyzna skrzydła, umieszczona w metalowej szynie robi industrialne wrażenie.

 

 

Kominek wbudowany w bieloną ścianę o wyrazistej strukturze cegły współgra z ciemną kolorystyką zdjęcia w ramie, dzięki czemu mniej rzuca się w oczy. Długa niska półka na kosz z drewnem jest jednocześnie jednym ze stopni schodków prowadzących w głąb mieszkania.

 

 

Domowa biblioteka z wygodną kanapą i ażurowymi fotelami zajmuje osobny pokój. Całą jego ścianę zabudowano regałami sięgającymi od podłogi prawie do sufitu. Sufitowe reflektory nie tylko rzucają światło na księgozbiór, ale też podkreślają urodę oryginalnych sztukaterii.

 

 

Sypialnia ma zabytkowe okno ozdobione witrażem i sztukaterie na suficie. Te stylowe elementy zestawiono z nowoczesną wykładziną dywanową i wiklinowym ogrodowym fotelem. Siedzisko pod parapetem stanowi przytulny kącik wypoczynkowy.

 

 

Proste łóżko bez zagłówka ozdobiono poduszką, która harmonizuje z miniaturowym pejzażem na ścianie. Industrialna lampa biurowa tworzy eklektyczny duet ze stylową drewnianą szafką nocną.

 

 

Garderoba została zaprojektowana tak, by nie zmarnował się ani skrawek przestrzeni. Nie dość, że cała zabudowa sięga sufitu, to w dodatku jej otwarta część sięga głęboko w bok nachodzącej na niej szafy z szufladami.

 

 

Łazienka z otwartym natryskiem, do którego schodzi się po schodkach, jest doświetlona świetlikiem umieszczonym w suficie. Oryginalna architektura wnętrza rekompensuje minimalistyczne wykończenie ścian i podłogi białymi kaflami oraz oszczędność sprzętów. Prosta barierka służy dodatkowo za wieszak na ręczniki.

 

 

Minimalistyczne schody są wąskie, ale bardzo bezpieczne. Wchodząc czy schodząc, można przytrzymywać się ścian lub dyskretnej białej barierki. Wyrazisty rysunek drewna ożywia i ociepla przestrzeń klatki schodowej.

 

 

Bawialnia i dwie sypialnie dla nastoletnich synów właścicieli mieszczą się w dobudowanej części poddasza. Pokój rekreacyjny to miejsce, gdzie czas chętnie spędzają nie tylko dzieci.

 

 

Efektowny wystrój wnętrza opiera się na mocnym kontraście zielonej jak trawa wykładziny dywanowej oraz białych ścian i belek konstrukcyjnych. Dzięki takiemu połączeniu biel wydaje się jeszcze bielsza. Wnękę w ścianie wykorzystano na dyskretne schowki.

 

 

Druga łazienka jest równie minimalistyczna jak pierwsza. Na ścianach jasne kafle, a przy umywalce dobrany pod ich kolor blat. Okrągłe lustro, dekoracyjna apteczka i oryginalna lampa-żarówka urozmaicają wystrój ciekawymi formami.

 

 

Projekt: Robson Rak Architects (www.robsonrak.com.au) i Made by Cohen (www.madebycohen.com.au)


Gdzie: Elwood, Melbourne


Zdjęcia: Shannon McGrath (www.shannonmcgrath.com)
 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...