Od posadzki do stylu…

Od posadzki do stylu…
…Czyli jaki materiał wybrać na podłogę? By była ładna, praktyczna i dobrze komponowała się z resztą wyposażenia. Ale przede wszystkim, żeby określała styl wnętrza.
0
Od posadzki do stylu…

1. Marokańskie klimaty

Posadzka z cementowych kafli w arabeski lub inne marokańskie ornamenty będzie elementem nośnym wystroju łazienki. Cała reszta może być zupełnie neutralna, jak w tej aranżacji. Nowoczesne proste sprzęty nie odciągają uwagi od głównej bohaterki. 

Łazienka z marokańskimi kaflami

 

Do tej aranżacji pasują:

1. DEKOR OPTICA
2. DEKOR OPTICA

 

2. Skandynawska przytulność

O cieple i uroku wnętrz z Północy decyduje ich naturalność. Nieodzownym elementem jest więc drewniana podłoga. Deski, najlepiej cienkie i długie, mogą być dodatkowo rozbielone, dzięki czemu wnętrza nabierają jeszcze więcej świetlistości i przestrzeni. 

 Kryształowy żyrandol w salonie

 

Do tej aranżacji pasują:

1. DESKA PODŁOGOWA LITA DĄB PERŁOWY SZCZOTKOWANY
2. DESKA PODŁOGOWA TRÓJWARSTWOWA DĄB CREAM

 

3. Toskańska sielanka

Naturalnie jak w Skandynawii, tyle że zamiast drewna - kamień. W klimacie Toskanii ten materiał przynosi ochłodę. W naszym nie jest to konieczne, ale jeśli pod posadzką z kamiennych kafli zainstalujemy ogrzewanie podłogowe, będzie nas grzała zimą, bo kamień jest świetnym przewodnikiem ciepła.  

Rustykalne wnętrze toskańskie

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TRAWERTYN ANTYKOWANY
2. TRAWERTYN MIDAS BROWN

 

4. Czarno-biała klasyka

Szachownica z czarnych i białych kafli jest synonimem klasycznej elegancji. Jeśli w dodatku ułożymy ją w karo, będzie optycznie powiększać przestrzeń. W tej łazience ciekawie obramowano ją bordiurą z czarnej mozaiki, dzięki czemu wygląda jak dywan położony na białej podłodze. 

Mała łazienka

 

Do tej aranżacji pasują:

1. GRES SZKLIWIONY ABSOLUTE BIAŁY
2. GRES SZKLIWIONY ABSOLUTE CZARNY

 

5. Nowoczesny minimalizm

Wielkoformatowe kafle łączone bardzo cienką fugą dają wrażenie gładkiej powierzchni. Matowe są antypoślizgowe, ale za to błyszczące odbijając światło, optycznie dodają metrażu. Taki efekt wywołuje również jednolita posadzka w salonie i połączonej z nim kuchni. 

Minimalistyczny salon z kominkiem

 

Do tej aranżacji pasują:

1. GRES SZKLIWIONY POLEROWANY ALABASTRINO
2. GRES SZKLIWIONY KONKRET

 

6. Współczesny pałac

Marmur na podłodze i ścianach to ekskluzywne rozwiązanie, ale warte zastosowania w niewielkiej łazience. Zrekompensuje skąpy metraż. Większe kafle zaprezentują malownicze użylenie kamienia, z kolei mozaika wprowadzi do wystroju dekoracyjną fakturę o niejednolitej kolorystyce. 

Marmur w łazience

 

Do tej aranżacji pasują:

1. MARMUR LOTUS
2. MOZAIKA LOTUS WHITE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...