Perfekcja w każdym calu

Perfekcja w każdym calu
Klasa, w najbardziej klasycznym wydaniu. O ile słowo „klasyczny” nie będzie tu krzywdzące, w końcu dziś intuicyjnie może się skojarzyć z czymś oczywistym i szablonowym. A Sopocki Apartament nie jest ani oczywisty, ani szablonowy.
0
Perfekcja w każdym calu

To niezwykle zindywidualizowany projekt wnętrz, w którym klasyczna elegancja gra pierwsze skrzypce, a do wtóru dopisuje jej – paradoksalnie – nowoczesność. Z nutką glam. Wybór takiej stylistyki to duże wyzwanie. Tym bardziej przyjemnie patrzeć na tak zharmonizowane efekty, gdzie każdy drobiazg wygląda na dokładnie przemyślany wybór i jest strzałem w dziesiątkę. Odmienne charaktery stylistyczne są tak dopasowane za pomocą materiału i barw, że tworzą zupełnie spójną całość. Stonowana kolorystyka nabiera charakteru przez udział kontrastowego połączenia bieli i czerni, bogato wyposażony salon z jadalnią równoważy skromniejsza, ale wyrafinowana otwarta kuchnia, w której nawet czajnik i toster posiadają „to coś”.

Oświetlenie ma nie mniejsze znaczenie, co kolor i materiał. Strefa dzienna praktycznie w całości skąpana w naturalnym świetle nabiera lekkości i swobody. Bogate w ornament lampy, żyrandol i subtelne kinkiety dają z kolei delikatne, nastrojowe oświetlenie i same w sobie podkreślają charakter stylizacji mieszkania. Wyraziste, ale ciągle w harmonii z pozostałymi elementami wyposażenia. Metaliczne dodatki i lustra także mają swój udział w grze świetlnej i wzmagają jej efekt, a chłodna barwa srebra doskonale gra z pozostałymi kolorami. Dobrane do nich materiały obić kanap, foteli i krzeseł wytrwale walczą o odpowiednią dozę przytulności i przyjaznego, mieszkalnego charakteru.

Bogata i w świetnym wydaniu realizacja apartamentu w sopockiej kamienicy,autorstwa Fabryki Wnętrz Lucyny Kołodziejskiej. Skradła Wam serca?

Zdjęcia: foto&mohito.

Zapraszam również na mój blog Garderoba Wnętrz, gdzie znajdziecie więcej wnętzraskich inspiracji.

 

Przyszła architekt pisząca krótkie historie z podróży po wnętrzarskich zakamarkach i świecie designu. Ze szczególnym upodobaniem do tego co polskie. Gromadzi je w specjalnie na tę okazję stworzonej Garderobie Wnętrz.
Wczytywanie rekomendacji...