Pięć nietypowych sypialni

Pięć nietypowych sypialni
Urządzenie sypialni to prawdziwe wyzwanie w małym mieszkaniu albo kawalerce. Ale od czego dobry pomysł? Warto zainspirować się takimi, które już się sprawdziły. Oto kilka z nich.
0
Pięć nietypowych sypialni

ZA SZKLANYMI DRZWIAMI

Spodobało nam się to intrygujące rozwiązanie. Obok przechodniego salonu znajduje się sypialnia, ale między pomieszczeniami nie ma tradycyjnych drzwi, ale przesuwane, których wysokie skrzydła w dodatku są przeszklone. Dzięki temu wyglądają lekko i przepuszczają światło z salonu do sypialni i odwrotnie. Dla zapewnienia maksymalnej intymności można dodatkowo w środku zawiesić zasłonę. Warto też zadbać jak w tym wypadku o spójną kolorystykę stref, by płynnie się przenikały. Błękit prezentuje się niezwykle uroczo. 

Sypialnia za przesuwanymi drzwiami

 

PRZYTULNY KĄCIK

W starych domach roi się od rozmaitych zakamarków. Zwykle wykorzystuje się je na schowki. W tym wypadku jednak nisza pod skosem dachu została wykorzystana w charakterze miniantresoli do spania. Wystarczyło położyć na niej materac i sypialnia gotowa! Ważną sprawą jest sposób wykończenia ścian w aneksie sypialnym, by tworzyły miłe i ciepłe otoczenie. Na tym poddaszu sprawdziła się drewniana pobielona boazeria. Tapicerowane panele albo filcowe kafle to bardziej nowoczesne alternatywy.

Sypialnia pod skosami

 

SPANIE W SALONIE

Małżeńskie łoże obok narożnej kanapy w salonie? To się sprawdzi, pod pewnymi warunkami. Łóżko powinno być zawsze ładnie posłane. Ozdobne poduszki poprawią jego estetykę, a dobrane według kolorystycznego klucza zapewnią całej aranżacji harmonię. W tym lofcie poza strefami do spania i wypoczynku wygospodarowano jeszcze miejsce na biurko. Pomieszczenie jest wysokie, ale wąskie, jednak proporcje i rozkład mebli zapewniają mu atrakcyjny wygląd. No i ten zjawiskowy betonowy sufit. Kochamy takie klimaty!

Sypialnia w salonie

 

ŁÓŻKO NA "SZAFIE"

To dosyć wysokie poddasze zagospodarowano niezwykle pomysłowo. Ponieważ wnętrze ma ścianę kolankową i nie bardzo dałoby się w nim zmieścić standardową szafę, zintegrowano mebel z podestem do spania. Szafki-schowki otwierane na dotyk są niższe, łatwo dostępne i na tyle pojemne, że zmieści się w nich cała garderoba. Dwie płyty stykające się ze skośnymi ścianami tworzą poprzeczki „łóżka”. Do tej od strony głowy zamontowano nawet kinkiet. Biała zabudowa kontrastuje efektownie z wzorzystą tapetą. I nie ma mowy o nudzie.

Sypialnia na poddaszu

 

ANEKS SYPIALNY

Oryginalny pomysł na sypialnię. Prześwit wybity między pokojami zaowocował powstaniem przytulnego aneksu sypialnego. Mieści się on na podeście, który wyłożono miękką wykładziną. Bezpośrednio na podłodze położono materac zamiast łóżka. Jest też szafa z zasłonkami zamiast frontów. Ta wnęka do spania jest obramowana czarnymi listwami, więc wygląda jak duży obraz. Świetny efekt! Praktyczna podpowiedź: pod podłogą mieści się olbrzymia szuflada-schowek.

Aneks sypialny

 

Przeczytaj także:

JAK URZĄDZIĆ WYJĄTKOWĄ SYPIALNIĘ?

DZIESIĘĆ INSPIRUJĄCYCH SYPIALNI

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...