Piknik w ogrodzie

Piknik w ogrodzie
Majówka kojarzy się ze słońcem, kocem rozłożonym na trawie, koszem pełnym smakołyków… Nie musisz wyjeżdżać za miasto, by tak beztrosko odpoczywać. Urządź sobie piknik we własnym ogrodzie!
0
Piknik w ogrodzie

MAJOWE GRILLOWANIE

Wiosną otwieramy sezon na ogrodowe biesiady i barbecue z najbliższymi. Warto się zaopatrzyć w dobry sprzęt, czyli grill. Poręczny i funkcjonalny będzie model przenośny, w dodatku z pokrywą, która przyspieszy przygotowywanie potraw. Stół ustawiony w cieniu drzew to druga sprawa. Musi być stabilny, ale nie za ciężki, żeby można go było łatwo przenieść z tarasu. Na targach staroci warto rozejrzeć się za urokliwymi meblami z duszą, jak zydelki czy ławki. Przydadzą się zarówno do siedzenia, jak i w charakterze podstawy pod grill oraz blatu do odkładania chociażby talerza z przygotowywanymi potrawami.

Grill do ogrodu

 

POPOŁUDNIOWA SJESTA

Woalowy baldachim zawieszony na gałęzi jest motorem tej aranżacji. W ogrodzie, jeśli tylko mamy możliwość, warto zastosować taką dekorację. Zwiewna tkanina pomaga w stworzeniu relaksującej atmosfery, dzieciaki mają frajdę, bo mogą jej używać do zabawy, a ty podczas drzemki masz osłonę przed natrętnymi owadami. W razie deszczu można go szybko zdjąć, a nawet jeśli zmoknie, wysuszą go pierwsze promienie słońca. Do kompletu przydadzą się poduszki do siedzenia albo materac, jeśli marzą ci się drzemki na świeżym powietrzu. Na wyjazd za miasto jedzenie pakujemy w kosz piknikowy. Sprawdzi się on też w ogrodzie, gdy chcemy mieć na podorędziu drobne przekąski.

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie

 

PRZY DOMKU ZA MIASTEM

Ławka przed wiejskim domem to klasyka gatunku. Drewniana, rzeźbiona albo nieoheblowana, zbita z szorstkich topornych desek. Dobra, żeby podziwiać widoki, odpoczywać z lekturą albo pić poranną kawę. W takiej scenerii jak na zdjęciu budzą się sentymenty, wszystko smakuje lepiej. Warto uciec w majowy weekend z miasta do daczy na działce czy chatki w górach i zażyć najprostszych przyjemności. Zamiast modnego grilla – rozpalić oldschoolowe ognisko i upiec na nim kiełbaski.

 Sielankowy taras

 

BIESIADA DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Świeże powietrze wzmaga apetyt. Zwłaszcza u najmłodszych. Dlatego piknik w ogrodzie to świetny sposób na zajęcie maluchów, bo dla nich to jednocześnie zabawa. Komplet małych składanych mebelków będzie dobrym rozwiązaniem w niewielkim domku letniskowym. Ale może też stacjonować w okresie letnim w ogrodzie przy domu. W aranżacji na zdjęciu zadbano nawet o dekoracje. My też możemy dzieciom umilić biesiadowanie pod chmurką i rozwiesić ozdobne girlandy, lampiony czy modne ostatnio papierowe pompony. To wszystko buduje atmosferę.

Jadalnia w ogrodzie

 

ŚNIADANIE NA TRAWIE

Dywan z trawy i cień ukwieconego drzewa koją zmysły. Kto by nie chciał w takim otoczeniu zjeść choćby śniadania. Urokliwa minijadalnia, jaką tu urządzono, inspiruje. We własnym ogródku możesz mieć taką oazę spokoju. W dodatku ładnie urządzoną. Nikt nie odmówi starym, nieco odrapanym meblom szlachetności i romantyzmu. Nie szukaj drogich mebli, które w ogrodzie narażone są na różne warunki. Nawet zniszczony blat nie szkodzi, bo można go przykryć obrusem. Szukaj na aukcjach, odwiedzaj komisy. Zbieraj różne okazy. Eklektyzm jest bardzo pożądany.

Kącik śniadaniowy w ogrodzie

 

DOBRY WYBÓR

By smacznie grillować w ogrodzie...

 

   

 

   

 

By wypocząć z rodziną w ciepłe dni...

 

    

 

   

 

 

Przeczytaj także STÓŁ NA MAJÓWKĘ

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...