Pokój do zabawy

Pokój do zabawy
Dziecięca sypialnia jest również miejscem do nauki i zabawy. Jak urządzić kreatywny kącik dostosowany do zainteresowań dziecka? Oto kilka inspirujących podpowiedzi.
0
Pokój do zabawy

HUŚTAWKA I SPÓŁKA

W tym pokoju mamy namiastkę placu zabaw. Brakuje tylko piaskownicy! Punktem centralnym jest zawieszona u sufitu huśtawka. Dzieciaki uwielbiają takie rzeczy. Oprócz tego uwagę zwróciliśmy na dwa dywany, które zapewniają dzieciom miękkie podłoże podczas zabawy na podłodze. Jeden ma nadruk przypominający dużą planszę do gry. Zadbano również o miejsce do przechowywania zabawek – regał i różnorakie pojemniki pozwalają utrzymywać względny porządek. 

 Miejsce do zabawy

 

PRZECHOWYWANIE ZABAWEK

W tym pokoju zastosowano proste rozwiązanie do przechowywania zabawek – stoły. Jeden to standardowy mebel, na którym dzieci mogą się bawić i eksponować zabawki. Drugi to tak naprawdę makieta na podstawie. Na czas korzystania z niej dzieci przestawiają ją na środek pokoju. Gdy jest nieużywana, staje pod ścianą. Dodatkowo strażnikami ładu są półki ścienne, niski regał oraz… piękna stara skrzynia z wiekiem.

Pokój do zabawy

 

TIPI W POKOJU DZIECKA

To prawdziwy hit w dziecięcych pokojach. Namiot z materiału na drewnianym stelażu to nie tylko świetny kącik do zabawy, ale też ozdoba wnętrza. Co więcej, można w nim przechowywać poduchy i zabawki. Nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo znaleźć dla niego skrawek przestrzeni. W tym pokoju użyto białego, ale dostępne są wersje z kolorowych lub wzorzystych tkanin, które zdecydowanie ożywią wystrój. 

Miejsce do zabawy w pokoju dziecka

 

TABLICA NIE TYLKO DO PISANIA

Malowanie i rysowanie to jedno z ulubionych zajęć starszych i młodszych dzieci. Żeby nie mazały po ścianach, warto im zafundować tablicę kredową. Taka ja na zdjęciu, w kształcie domku, ma też walory dekoracyjne. Alternatywą dla tablicy będzie farba tablicowa. Pomalowana nią ściana posłuży za dogodną powierzchnię do artystycznych popisów. Nie trzeba malować całej ściany. Super zaprezentuje się czarny pas przypominający lamperię.

Tablica w pokoju dziecka

 

ANTRESOLA DO ZABAWY

Kto z nas z nostalgią nie wspomina zabaw w domku na drzewie? To on był inspiracją dla antresoli w tym dziecięcym pokoju. Można w niej przesiadywać godzinami i wcale się to nie znudzi. W dodatku pod antresolą urządzono strefę wypoczynkowo-rekreacyjną z wygodnymi puchatymi poduchami. Centrum zabawy rzeczywiście znajduje się w centrum pomieszczenia. Dzięki temu pomysłowo odseparowano od siebie kąciki sypialne dwójki rodzeństwa.

Pokój dla dzieci z miejscem do zabawy

 

DOMEK DLA LALEK

Kolejne nawiązanie do przeszłości to domek dla lalek. W tym pokoju jest on jednocześnie „regałem” do przechowywania zabawek. Podobny domek można skonstruować samemu z drewnianych skrzynek po owocach. Wystarczy je tylko przemalować farbą (taką w sprayu będzie najszybciej) na kolor pasujący do wnętrza. Domek ładnie wygląda, gdy wszystko w nim jest na swoim miejscu, więc to także dobry sposób, by uczyć dziecko zachowywania porządku.

Kolorowa dziewczęca sypialnia

 

DZIECIĘCA GIMNASTYKA

Typom sportowym przyda się w pokoju odpowiednie wyposażenie. Drążki jak w aranżacji poniżej to tylko jedna z opcji. Można też zamontować drabinę na ścianie (jak w szkolnej sali gimnastycznej) czy też zawiesić u sufitu lub przy łóżku na antresoli drabinkę z linek. Takie elementy zmotywują dziecko do oderwania się od czasu do czasu od komputera i zażywania ruchu. A poza tym po prostu będą fajnie wyglądać.

Stylowe łóżko dla dziecka

 

 

DOBRY WYBÓR

 

...dla małego akrobaty

 

      

 

      

 

...dla artystycznej duszy

 

      

 

      

 

 

Przeczytaj także:

LINY W POKOJU DZIECKA

NAMIOT TIPI DO ZABAWY

ŁÓŻKO DLA DZIECKA NA ANTRESOLI

DOTS: DYWAN DO ZABAWY

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...